Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Elegancka kamienica zamiast prowizorki. Poznaniacy czekali na tę inwestycję

red

Półwiejska 47 to inwestycja, która połączy nowoczesność pobliskich wieżowców z zabytkowymi kamienicami

Ulica Półwiejska w Poznaniu jest głównym deptakiem miasta. To po niej spacerują mieszkańcy i turyści, którzy chcą dostać się ze Starego Rynku do Starego Browaru. To właśnie tuż przy tym ostatnim powstanie nowa kamienica - Półwiejska 47. Dla poznaniaków inwestycja ta jest istotna, ponieważ budynek stanie w miejscu, w którym przez wiele lat stały szpetne, kolorowe, handlowe budy fast food i wisiały ogromne reklamy.

Projekt kamienicy powstał w pracowni Easst.com. Architekci chcieli budynkowi nadać w miarę uniwersalną formę, która połączy nowoczesność pobliskich wieżowców (Andersia i PFC) z zabytkowymi kamienicami przy ul. Królowej Jadwigi. Funkcja nowego budynku będzie mieszana. Piętra od drugiego do piątego będą przeznaczone na mieszkania, natomiast poziom zerowy oraz podziemny pomieści funkcje handowe. Prace budowlane rozpoczną się w połowie września:

Na chwilę obecną szacujemy, że budowa potrwa około półtorej roku, a więc zakończy się w ostatnim kwartale 2014 - mówi Andrzej Marszałek z Inwestycji Wielkopolski, inwestora Półwiejskiej 47.

Budowa nowej kamienicy może poprawić komfort ruchu pieszym. Obecnie na sąsiadującym z placem budowy krótkim odcinku jezdni są cztery pasy dla samochodów, jednak na czas budowy jeden z nich będzie wyłączony i przeniesiony zostanie na niego ruch pieszych. Jeśli okaże się, że przez najbliższe miesiące zwężenie ulicy nie wpłynie negatywnie na ruch samochodów to po zakończeniu budowy inwestor zwróci się z propozycją do Zarządu Dróg Miejskich o poszerzenie chodnika przy ulicy Półwiejskiej na stałe.

    Więcej o:

Skomentuj:

Elegancka kamienica zamiast prowizorki. Poznaniacy czekali na tę inwestycję