Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stuletnia kamienica po remoncie, jak nowa!

red

Na najwyższym piętrze znajdą się luksusowe apartamenty.

Rozpoczyna się właśnie drugi etap rewitalizacji Kamienicy Ordynacka. Kamienica na rogu ulic Okólnik i Ordynackiej ma już ponad sto lat i jej gruntowny remont był konieczny. Zbudowano ją w 1912 roku i jako jeden z nielicznych budynków ocalała w niemal niezmienionej formie. Po odnowieniu wnętrz budynku kolejnym krokiem będzie adaptacja poddasza kamienicy na apartamenty.

Na nowopowstałym 6. piętrze budynku znajdzie się 9 luksusowych apartamentów o wielkości od 36 do 220 m kw. Jak zapewnia inwestor, mieszkania te będą połączeniem nowoczesnej technologii budowy z tradycyjną architekturą.

Adaptacja poddasza na cele mieszkalne będzie skomplikowanym procesem, bo postawiliśmy sobie za cel nie wpływanie na komfort życia obecnych mieszkańców. Na początku powstanie specjalna stalowa konstrukcja nowego dachu, dzięki której nie będzie potrzeby by demontować stary od razu. Usuniemy go dopiero wtedy, gdy nowy zostanie pokryty blachą. Potem przyjdzie czas na prace wykończeniowe - mówi Emanuel Grykin, prezes zarządu spółki Okólnik realizującej budowę.

W ramach pierwszego etapu prac udało się też odrestaurować wewnętrzny dziedziniec i wejścia do klatek. Gruntowny remont przejdzie też elewacja, która odzyska swój dawny blask do końca 2014 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stuletnia kamienica po remoncie, jak nowa!