Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród warzywny w starej fabryce. Nowy pomysł na Norblina!

red

Na terenie dawnej Fabryki Norblina w Warszawie powstaje "Miasto i Ogród" - zielona przestrzeń uprawy roślin. To czasowa inicjatywa, która ma ożywić stare mury

W fabryce Norblina będzie ogród warzywny
W fabryce Norblina będzie ogród warzywny
Fot. Miasto i Ogród

Zakłady Norblina mają prawie dwustuletnią historię. Niestety ich najlepszy czas już minął, a całość przeznaczona jest pod inwestycję biurowo-usługową (koncepcja rewitalizacji zakłada zachowanie 10 budynków wpisanych do rejestru zabytków i niektórych maszyn). Zanim jednak ruszą koparki, warszawiacy będą mieli szansę podchwycić nowy trend „urban farmingu”, czyli w tłumaczeniu na język polski "miejskiego ogrodnictwa".

Inicjatywa "Miasto i Ogród", która wystartuje już 24 maja wpisuje się w ogólnoświatowy trend tworzenia zielonych enklaw pod uprawy roślin w zabudowanym środowisku miejskim. W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 (BioBazar Fabryka Norblina)będzie można zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach. Projekt adaptacji Norblina na potrzeby wielkiego miejskiego ogrodu wykonał Jakub Szczęsny.

W fabryce Norblina będzie ogród warzywnyFot. Miasto i Ogród

 

Zobacz w większej rozdzielczości>>

 

Ogród będzie otwarty do 5 października. Pod opieką doświadczonych ogrodników każdy będzie mógł odżywić i chronić rośliny w naturalny sposób, zadbać o bioróżnorodność hodowli i obecność zapylających owadów. Na miejscu dostępne będą niezbędne narzędzia, nasiona i sadzonki.

Ważną częścią projektu "Miasto i Ogród" będą warsztaty edukacyjne i wydarzenia prowadzone przez entuzjastów, którzy m.in. opowiedzą o nowoczesnym eko-ogrodnictwie i tradycyjnych metodach upraw, nauczą miejskiego życia w zgodzie ze środowiskiem, zapoznają z miejskim zielarstwem. Podczas weekendów będzie można spróbować ogrodowych plonów, a tuż przed jesienią wykorzystać je do przygotowania przetworów. Ogród będzie miejscem otwartym na pomysły wszystkich, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz umiejętnościami.

Informacje o wszystkich planowanych aktywnościach na terenie "Miasta i Ogrodu" będą umieszczane na stronie www.miastoiogrod.pl.

Skomentuj:

Ogród warzywny w starej fabryce. Nowy pomysł na Norblina!