Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Parterowy dom w Żłobiźnie [WIZUALIZACJE]

red

Budynek ma stanąć w okolicach Wrocławia

Projekt domu w Żłobiźnie to dzieło pracowni JABRAARCHITECTS. Architekci przygotowali go dla rodziny, która ceni sobie bliskość natury, ciszę, prywatność i otwartą przestrzeń z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Dom będzie duży. Jego powierzchnia to 308 m kw (w tym powierzchnia basenu). Architekci mieli ułatwione zadanie ponieważ obiekt stanie na działce liczącej prawie 2000 m kw powierzchni. Taka wielkość nie stwarzała ograniczeń projektowych co do formy i usytuowania domu.

Budynek został zaprojektowany jako jednokondygnacyjny. Reprezentacyjną strefę wejściową architekci podkreślili szerokim podjazdem. Nieco ukryty w bocznej ścianie wjazd do garażu umożliwił efektownie zaprezentowanie horyzontalnej bryły budynku od strony frontowej.

Dom charakteryzuje się prostą formą. Zewnętrzne elewacje posiadają niewielkie okna. Ich brak z tej strony rekompensują szklane ściany od strony ogrodu i wewnętrznego patio z basenem. Na elewacji umieszczono też szkliwioną cegłę i drewniane elementy.

Wewnątrz architekci zaplanowali centralnie umieszczoną strefę dzienną. Na osi północ-południe przewidziano powstanie gabinetu, łazienki, pralni z suszarnią, garderoby, spiżarni i kotłowni. Strefy nocne mieszkańców zostały zaprojektowane w dwóch odrębnych skrzydłach budynku, dzięki temu mają zapewnić intymność i spokój.

Budowa domu ma ruszyć w 2015 r.

Skomentuj:

Parterowy dom w Żłobiźnie [WIZUALIZACJE]