Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom XS. Mikro chatka dla każdego

red

To domek na zamówienie, może powstać w górach lub nad jeziorem. Za pomysłem stoją Ernest Rogalski oraz Paweł Piesiecki

Z budynku można z powodzeniem korzystać również w chłodniejsze dni. Jego ściany zostały ocieplone wełną mineralną. Jedną całkowicie przeszklono od podłogi aż po szczyt dachu, by otworzyć widok okolicę.

Pomysłodawcy tego projektu już wykonali prototyp, który stanął w otoczeniu przyrody. Domek posiada drewnianą konstrukcję specjalnie zabezpieczoną membraną i wiatroizolacją. Ściany boczne pokryte zostały blachą o ciemnym kolorze, dach natomiast wykonano z zaimpregnowanego i pomalowanego drewna sosnowego.

Wnętrza można uznać za dość surowe. Dominują tu płyty OSB, z których wykonano ściany oraz schody prowadzące na niewielką antresolę. Podłoga jest z betonu, a kable instalacji elektrycznej pozostawiono odsłonięte. - Chcieliśmy połączyć skandynawskiego ducha i nawiązać do architektury industrialnej - tłumaczą autorzy.

Domek ma tylko 32 m kw, jednak aż dwie kondygnacje. Duże pomieszczenie na dole pełni rolę kuchni i salonu, znajduje się tu również łazienka z wanną i toaleta. Na antresoli umieszczono sypialnię.

Z płyty OSB wykonano również kuchenne szafki. Z kolei wypoczynkowe meble wykonano z palet i gąbki tapicerskiej obszytej materiałem.

Jak Wam się podoba taka stylistyka?

Skomentuj:

Dom XS. Mikro chatka dla każdego