Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekonomiczny dom dla rodziny [PROJEKT]

red

Głównym założeniem było zaprojektowanie niedrogiego lokum dla 4-osobowej rodziny. Za projektem stoi Piotr Kluj Pracownia Projektowa.

Dom stanie w Skrzynkach pod Poznaniem i ma być niedrogi w budowie i utrzymaniu. By to osiągnąć architekt zdecydował się nadać białej bryle proste kształty oraz zastosować energooszczędne rozwiązania.

Projekt domu powstał w pełnej współpracy z właścicielami, którzy mieli konkretne wymagania co do ilości i rodzaju pomieszczeń.

Po ułożeniu funkcji budynku okazało się jednak, iż dom nie mieści się w szerokości działki i aby zachować pierwotne założenia dotyczące powierzchni użytkowej należy budynek rozciąć i jedną jego część cofnąć - mówi architekt Piotr Kluj.

Postanowiono też wykorzystać zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które określają dopuszczalną wysokość budynku i kąt nachylenia dachu. Dzięki odpowiednim zmianom w projekcie architektom udało się stworzyć na poddaszu dodatkową przestrzeń magazynową. W ten sposób powstała nietypowa forma dachu dwuspadowego, która nadała budynkowi nieco dynamizmu.

Wiadomo, że dom na pewno powstanie. Niedawno właściciel działki zyskał pozwolenie na budowę.

Skomentuj:

Ekonomiczny dom dla rodziny [PROJEKT]