Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z szarej cegły. Perełka architektury spod Warszawy

red

Zatopiony wśród gęstych, sosnowych drzew dom stanął w Józefowie pod Warszawą. Za jego projekt odpowiada polsko-japoński duet architektów Emiko Hayakawa i Aureliusz Kowalczyk z pracowni hayakawa/kowalczyk.

Dom w lesie pod Warszawą
Dom w lesie pod Warszawą
fot. Marcin Czechowicz

Budynek o nietypowych kształtach przeznaczony jest dla jednej rodziny. na uwagę zasługuje otwarty parter, w którym domownicy mogą wspólnie spędzać większość wolnego czasu. Na tym poziomie znalazła się też kuchnia i jadalnia. Na piętrze umieszczono część prywatną z sypialniami dla mieszkańców.

Architekci nadali budynkowi formę, która przypomina rzucony w lesie kamień. Wrażenie to potęguje zakrzywiona fasada i skośny dach, który jest wyższy od frontowej strony. Ciekawie wyglądają też okna. Projektanci nadali im różną wielkość i rozmieścili tak, by każde zamiast na pobliskie budynki kadrowało widok na rosnące obok drzewa.

Z pokoju dziennego można bezpośrednio dostać się do ogrodu. Umożliwiają to duże, przesuwane, szklane drzwi, które najpierw wpuszczają domowników na drewniany taras, a dopiero później do ogrodu.

Dom w lesie pod Warszawąfot. Marcin Czechowicz

Budynek mimo swojego nietypowego kształtu wygląda skromnie. Elewację wykonano z szarej cegły, a dach pokryto blachą tytanowo-cynkową. Zastosowanie tych materiałów sprawiło, że budynek zdaje się być idealnym sąsiadem pobliskiej przyrody.

Marzysz o własnym domu jednorodzinnym? Wejdź do naszej galerii domów TUTAJ

Skomentuj:

Dom z szarej cegły. Perełka architektury spod Warszawy