Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom przy lesie. Szczypta Skandynawii pod Warszawą [ZDJĘCIA]

red

Architekci chcieli by był współczesną interpretacją "domu mazowieckiego"

Dom w Lipkowie pod Warszawą zaprojektowali architekci z pracowni SDA Architekci (Marek Szcześniak, Marcin Szymański, Ewelina Moszczyńska, Maciej Zawadzki, Piotr Sikora). Zbudowano go w niewielkiej wsi i jest jednym z pierwszych domów, które powstają w ramach niewielkiego osiedla.

Punktem wyjścia dla architektów była tradycyjna, historyczna w swej formie chata mazowiecka. Architekci inspirowali się nią chcąc stworzyć jej współczesny odpowiednik.

W domu pod Warszawą zamieszkała 4 osobowa rodzina, która przeniosła tam również swoje biuro. Budynek jest duży, jego powierzchnia wynosi 321 m kw. i na co dzień w części biurowej dodatkowo pracować będą jeszcze dwie osoby.

Inwestorzy zdecydowali się na lokalizację domu w tym miejscu, dlatego, że działka bezpośrednio sąsiaduje z małym zagajnikiem i łąką. Chęć obcowania z przyrodą zaakcentowano też w samym projekcie. Architekci stworzyli patia, które sprawiają wrażenie przenikania zieleni do środka.

Odniesienia do natury widać już z zewnątrz. Dach i część ścian pokryto gontem. Pozostałą część elewacji wykończono podłużnymi deskami ze świerku skandynawskiego.

Skomentuj:

Dom przy lesie. Szczypta Skandynawii pod Warszawą [ZDJĘCIA]