Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom wśród drzew we Wrocławiu [PROJEKT]

red

Zaprojektowany przez architekta Igora Kaźmierczaka dom powstaje we Wrocławiu. Budynek znajdzie się w kameralnej, spokojnej dzielnicy Oporów, w której dominuje niejednolita zabudowa. Dzielnica rozrasta się bowiem już od 1930 roku

Dom jednorodzinny "3 Poziomy Domu"
Dom jednorodzinny "3 Poziomy Domu"
źródło: S3NS Architektura

Projekt budynku ulegał częstym zmianom. Ostatecznie prywatny inwestor zdecydował się na koncepcję domu z dachem płaskim. Projektant chciał stworzyć funkcjonalny budynek o nieskomplikowanej architekturze, który mimo kilku ograniczeń dobrze wpisze się w działkę. Przygotowując projekt architekt musiał uwzględnić rosnące na działce stare drzewa.

Dom został podzielony na 3 niezależne poziomy funkcjonalne. Najniższy stanowi piwnica. Znalazła się tam część techniczna wraz z garażem, z którego można wyjść na poziom niskiego parteru i bezpośrednio dostać się do strefy kuchennej. Główna część użytkowa domu znalazła się na poziomie parteru i podzielona została na dwie strefy o dwóch różnych wysokościach. Strefa wyższa to przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią. Salon został otwarty panoramicznym, dużym oknem na południe, a z drugiej strony na ogród.

Ze strefy wypoczynkowej można bezpośrednio przejść do połączonej z nią strefy pracy. Ta ostatnia została wyniesiona względem salonu o kilkadziesiąt centymetrów. Tuż obok architekt ulokował garderobę, niewielką łazienkę oraz schody, które prowadzą na piętro do części prywatnej domowników. Natomiast projektując elewację architekt zaproponował spokojne rozwiązanie:

Kolory bieli i czerni na elewacjach zostały wybrane z myślą o wyeksponowaniu roślinności, innymi słowy budynek z jego neutralnymi kolorami i materiałami ma stanowić jedynie tło dla otaczających go drzew - mówi Igor Kaźmierczak z pracowni S3NS Architektura.

Dom ma spełniać wymagania stawiane energooszczędnym, pasywnym budynkom. Dlatego jego projekt zakłada zastosowanie grubych przegród termicznych o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła.

Skomentuj:

Dom wśród drzew we Wrocławiu [PROJEKT]