Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z basenem w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

red

Swym wyglądem miał połączyć dom "kostkę" i dom z dwuspadowym dachem

Ten szary dom ma ogromne znaczenie dla jego projektantów. Jest to bowiem ich pierwsza realizacja. Nową Grupę Projektową tworzą trzej architekci: Piotr Tabaszewski, Zbigniew Rąbalski i Mirosław Rąbalski. Zaprojektowany przez nich budynek stoi w Bydgoszczy, a jego powierzchnia wynosi 211 m kw.

Projektując budynek architekci chcieli stworzyć przestrzeń prostą i charakterystyczną jednocześnie. Ich dom ma w neutralny sposób wpisać się w krajobraz okolicy. Działka na której stanął sąsiaduje z dwoma typami zabudowy jednorodzinnej. Od strony zachodniej domu znajdują się charakterystyczne "kostki" z lat 70., natomiast od strony wschodniej nowa zabudowa z dachami wielospadowymi.

Z uwagi na tak specyficzny charakter miejsca staraliśmy się uzyskać pewnego rodzaju neutralność, która osiągnięta została poprzez sprowadzenie budynku do minimum. Zastaną przestrzeń z jej światłem, klimatem oraz domami powstającymi w różnych okresach czasu potraktowaliśmy jako spójną całość z której wyciągnęliśmy to, co najistotniejsze - mówią projektanci.

Wizualnie architekci chcieli więc połączyć dom "kostkę" z domem z wielospadowym dachem, dlatego główna bryła budynku od strony wschodniej zwieńczona została dwuspadowym dachem, a od strony zachodniej architekci umieścili mocne białe linie, które podkreślają geometryczne kształty typowe dla "kostek".

Przemyślane zostało też usytuowanie domu na działce. Szaro-biały budynek został wyeksponowany od południowej strony, w której dodatkowo znalazło się wiele przeszkleń. W ten sposób architekci chcieli zapewnić optymalne naświetlenie i zminimalizować zużycie energii.

Skomentuj:

Dom z basenem w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]