Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom ukryty w skarpie [WIZUALIZACJE]

red

Surowy i skromny projekt domu jednorodzinnego na Jasnej Roli będzie realizowany w Poznaniu. Jego autorem jest architekt Adam Wysocki ze studia DE.MATERIA.

Budynek stanie na działce, która znajduje się w lekkim zagłębieniu. Teren pod budowę jest obniżony względem drogi dojazdowej o wysokość odpowiadającą jednej kondygnacji. Architekt zaprojektował dom tak, aby wykorzystać skarpę istniejącą we frontowej części działki - z poziomu ulicy można odnieść wrażenie, że budynek jest tylko efektownym garażem, niemal nic nie wskazuje na to, że pod nim znajduje się normalny dom.

Strefa mieszkalna częściowo została schowana w glebie. Dzięki temu zabiegowi skarpa stała się naturalną barierą akustyczną. Budynek pokryto zielonym dachem, który jeszcze mocniej potęguje wrażenie scalenia się bryły z terenem.

Garaż wykonany będzie jako szkieletowa konstrukcja drewniana, natomiast część mieszkalna stanowić będzie betonowy monolit. Z betonu architektonicznego wykonane zostaną ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Ten materiał pojawi się także na sufitach i podłogach.

Mimo częściowego "zatopienia" budynku w ziemi jego wnętrze będzie mocno oświetlone. Od strony parku niemal na całej długości ściany architekt zaprojektował mocne przeszklenie, które łączy przestrzeń kuchni, jadalni i salonu.

Skomentuj:

Dom ukryty w skarpie [WIZUALIZACJE]