Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oko na Gdańsk. Ogromne Koło Widokowe już działa

red, wyborcza.pl

Gdańsk ma swoje London Eye! Wysoka na 55 metrów konstrukcja stanęła w północnej części Wyspy Spichrzów

Koło przyjechało do Gdańska z Niemiec. Składa się z 43 klimatyzowanych kabin. Do każdej z nich może wejść osiem osób. Dla specjalnych gości przygotowano kabinę VIP, zmieszczą się w niej cztery osoby.

W sumie nasza firma posiada trzy takie koła. To, które jest teraz w Gdańsku, w zeszłym roku o tej porze znajdowało się w Budapeszcie. A dwa miesiące temu inną naszą konstrukcję otworzyła w Waszyngtonie Michelle Obama. Można więc powiedzieć, że Gdańsk i stolica Stanów Zjednoczonych mają ze sobą coś wspólnego - powiedział Gazecie Wyborczej Oscar Bruch jr z firmy Events & Tourist Attractions z Dusseldorfu, która jest właścicielem konstrukcji.

Gdańskie Koło Widokowe ma być największą atrakcją tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika. Do miasta sprowadziły je Międzynarodowe Targi Gdańskie. Spółka ta jednak nie poniosła żadnych kosztów, te przejęła na siebie prywatna firma.

Kabina VIP ma przyciemniane szyby. Można ją wynająć płacąc 250 złotych. Przejazd trwa 30 minut. Bilety na pozostałe kabiny to koszt: 25 złotych dla dorosłych lub 15 złotych dla dzieci. Przejazd normalnych gondoli trwa około 12-15 minut.

Nowa atrakcja Gdańska będzie otwarta do 7 września tego roku.

24.07.2014 Gdansk . Diabelski Mlyn na Wyspie Spichrzow w Gdansku , widok z kabiny na Glowne Miasto .  fot. Lukasz Glowala / Agencja Gazeta fot. ŁUKASZ GŁOWALA

    Więcej o:

Skomentuj:

Oko na Gdańsk. Ogromne Koło Widokowe już działa