Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dworzec w Gliwicach będzie nowoczesny i funkcjonalny [WIZUALIZACJE]

red

Będzie to największa inwestycja od czasu budowy gmachu w latach 1923-25. PKP chce dostosować obiekt do współczesnych standardów

Dworzec kolejowy w Gliwicach - wizualizacja
Dworzec kolejowy w Gliwicach - wizualizacja
Fot. Pracownia architektoniczna PAS projekt Archi Studio

Dla podróżnych największą nowością przebudowanego dworca będzie specjalny korytarz, który połączy hol dworca autobusowego i dworca kolejowego. Dzięki temu ci, którzy przesiadają się z autobusu na pociąg lub odwrotnie nie będą narażeni na złe warunki atmosferyczne.

Dworcowy obiekt zyska też ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Mają temu pomóc linie zamontowane w posadzce. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Obniżona będzie część okienek kasowych. W budynku zostaną zamontowane windy. Zmieni się system informacji pasażerskiej. Stare tablice odjazdów i przyjazdów zostaną zastąpione nowoczesnymi tablicami elektronicznymi. Wymieniony będzie system informacji głosowej, z kolei monitoring ma poprawić bezpieczeństwo pasażerów.

Renowacja obejmie elementy historyczne, między innymi mozaikę, która znajduje się w holu głównym i drewniane sufity. Obiekt zyska nową iluminację i zegar, który zawiśnie nad głównym wejściem.

Prócz samego budynku wyremontowany zostanie tunel, z którego będzie można schodami ruchomymi wjechać na powierzchnię peronów. Te też przejdą metamorfozę. Na peronach pojawi się nowa nawierzchnia i zadaszenie.

Dworzec kolejowy w Gliwicach - wizualizacjaFot. Pracownia architektoniczna PAS projekt Archi Studio

Projekt przebudowy budynku powstał w pracowni architektonicznej PAS projekt Archi Studio. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2015 r.

Skomentuj:

Dworzec w Gliwicach będzie nowoczesny i funkcjonalny [WIZUALIZACJE]