Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Służewski Dom Kultury zainaugurował działalność

red

5 września nastąpiło oficjalne otwarcie nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Przestrzeń przyciągnęła mieszkańców pobliskiego osiedla

Jestem przekonana, że ta nowoczesna, wielofunkcyjna placówka łącząca pomieszczenia do edukacji kulturalnej z ośrodkiem ekologicznym przyciągnie mieszkańców całej Warszawy i stanie się ważnym punktem na kulturalno - edukacyjnej mapie stolicy - mówiła podczas otwarcia Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Służewski Dom Kultury zaprojektowały pracownie WWAA i 137 kilo. Obiekt tworzy kompleks pięciu budynków swoim kształtem i wielkością oraz użytymi materiałami nawiązujący do gospodarstw istniejących na Służewie jeszcze na początku lat 70. dwudziestego wieku. To rodzaj ekologicznej enklawy znajdującej się na obrzeżu blokowiska - otoczone płotkami domki z dwuspadowymi dachami pokryte modrzewiowymi deskami, wybieg dla kóz, mini pasieka i niewielki warzywny ogródek edukacyjny nadają całości prawdziwie sielski charakter.

Minimalizm i proste formy budynków nasuwają skojarzenia z surową w formie i jednocześnie funkcjonalną architekturą skandynawską. Przeszklone ściany, przez które można obserwować, co dzieje się wewnątrz budynków nadają lekkości, a dzięki ich przejrzystości zabudowania wtapiają się w otaczającą je parkową przestrzeń. Szklane tafle zachęcają do zaglądania do środka oraz zdają się podkreślać otwarty charakter Służewskiego Domu Kultury.

05.09.2014 Warszawa , oficjalne otwarcie nowopowstalej siedziby Sluzewskiego Domu Kultury. Wsrod zaproszonych gosci  przedstawiciele wladz m.st. Warszawy, dzielnicy Mokotow, ludzie kultury oraz architekci  autorzy zrealizowanego projektu. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: sluzew sluzewski dom kultury otwarcie kultura /FR/ ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawafot. Franciszek Mazur

Centralnym punktem kompleksu jest amfiteatr z umieszczoną pośrodku odkrytą sceną i rozchodzącymi się schodkowo rzędami drewnianych siedzeń dla widzów. Dzięki pomysłowej koncepcji architektonicznej schowania amfiteatru w wykopie, nie jest on widoczny z ulicy. Takie rozwiązanie osłoniło przestrzeń od wiatru oraz nadało jej dość kameralny charakter. Amfiteatr to doskonałe miejsce dające możliwość organizacji w sezonie wiosenno-letnim plenerowych imprez i występów teatralnych.

Służewski Dom Kultury został sfinansowany ze środków miejskich, koszt całkowity wyniósł 17 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Służewski Dom Kultury zainaugurował działalność