Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tajemniczy biurowiec gigant w Krakowie

red, krakow.gazeta.pl

To będzie jedna z największych inwestycji Krakowa. Inwestor nie chce zdradzić co dokładnie znajdzie się w środku

Liczący 11 pięter biurowiec stanie przy wiadukcie spinającym Aleje Trzech Wieszczów z aleją 29 Listopada. Jednak póki co, niewiele o nim wiadomo. Budynek zaprojektowali architekci z pracowni nsMoonStudio. To ta sama pracownia, która zaprojektowała krakowską "Cricotekę".

Na wizualizacjach zobaczyć można dość potężną, długą na kilkaset metrów bryłę. Szklana elewacja jest nieregularnie przepleciona panelami o ciemnym kolorze.

Dziennikarze z krakowskiej Gazety dowiedzieli się, że budynek będzie pełnił funkcje usługowe. To oznacza, że w środku znaleźć się mogą zarówno sklepy, jak i biura. Część krakowian już teraz obawia się, że pod inwestycją kryje się budowa kolejnego centrum handlowego.

Tak się nie stanie. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego wyraźnie precyzuje, że w tym miejscu sklepy wielkopowierzchniowe powstać nie mogą - uspokaja Elżbieta Koterba, wiceprezydent Krakowa ds. rozwoju miasta.

Nie wiadomo tez jaką dokładnie wysokość będzie miał nowy budynek.

Początkowo inwestor chciał zbudować wieżowiec o wysokości 80 metrów. Odmówiłem. Ale jeżeli przewyższenie na najwyższym budynku będzie miało maksymalnie 40 metrów, zgodzę się na ten projekt. Wykonaliśmy analizy i okazało się, że nie zaburzy on sylwety miasta - zapewnia Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków.

Inwestycja powstanie na ogromnym terenie. Długość działki przeznaczonej pod budowę to 430 metrów, natomiast szerokość to 100 metrów. Taka wielkość działki pozwoli uzyskać w tym miejscu nawet 120 tys. m kw. powierzchni co oznacza, że obiekt może mieć porównywalną wielkość do Galerii Krakowskiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tajemniczy biurowiec gigant w Krakowie