Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szkoła Podstawowa w Książenicach

red

Projekt szkoły powstał w warszawskiej pracowni PALK architekci. Budynek stoi w Książenicach w pobliżu Grodziska Mazowieckiego na terenie nowego osiedla mieszkaniowego

Konkurs na projekt szkoły ogłoszono w 2009 r. Koncepcję PALK architekci wybrano między innymi dlatego, że wizualnie nawiązuje do okolicznej zabudowy jednorodzinnej.

Nowy budynek uformował fragment pierzei ulicznej wzdłuż głównej alei osiedla. Dominantą jest tutaj główne wejście do szkoły. Co ciekawe, placówka posiada charakter środowiskowy i po godzinach zajęć sala gimnastyczna oraz przylegające do dwupoziomowego holu pomieszczenia są udostępniane mieszkańcom.

Projektując otoczenie budynku architekci stworzyli przestrzeń, która ma zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Powstał niewielki park, w którym umieszczono elementy służące między innymi do wspinaczki.

Ciekawie potraktowano dach budynku. W tej części, w której jest on płaski, został pokryty roślinnością.

Architekci doskonale wiedzieli kto będzie głównym użytkownikiem budynku. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci zdecydowano się zastosować we wnętrzach naturalne, niealergizujące materiały wykończeniowe. Zadbano też o wystrój poszczególnych pomieszczeń. Dominującą we wnętrzach biel ocieplono elementami z naturalnego drewna oraz kolorowymi akcentami dekoracyjnymi.

Koszt budowy szkoły to 18 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Szkoła Podstawowa w Książenicach