Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Das Haus - bliźniak z Krakowa

red

Das Haus to dwa bliźniacze budynki jednorodzinne położone w zachodniej części Krakowa. Każdy z nich składa się z dwóch apartamentów, których mieszkańcy mogą korzystać z prywatnych ogrodów.

Budynki zostały zaprojektowane przez Kazimierza Butelskiego przy współpracy z Marią Mik, Magdalena Zapałą i Stanisławem Butelskim. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 568 m kw. Tak dużą powierzchnię udało się uzyskać między innymi dzięki urządzeniu pomieszczeń dziennych w wykuszach. Dodatkowo architekci wykorzystali część podziemną. Powstały tam garaże z dwoma stanowiskami dla każdego apartamentu.

Architekci ciekawie potraktowali drugie piętro domu. Znajdujące się tam pokoje mają kubiczną formę dzięki czemu udało się stworzyć dwa prywatne tarasy, z których można podziwiać otaczający dom krajobraz. Dodatkowo takie rozwiązanie umożliwiło doświetlenie znajdujących się niżej łazienek.

Na parterze każdego apartamentu znalazła się otwarta przestrzeń, toaleta oraz wolno stojące schody, które oddzielają różne funkcje strefy dziennej. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa pokoje, łazienka, garderoba i pralnia. Ostatnia kondygnacja skrywa pracownię i dodatkową łazienkę.

Elewację bliźniaków wykończono kamiennymi płytami z trawertynu i tynkiem mineralnym w białym kolorze, co miało na celu jeszcze lepsze wpisanie bryły budynku w otoczenie.

Skomentuj:

Das Haus - bliźniak z Krakowa