Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza jednorodzinnego domu we Wrocławiu [ZDJĘCIA PRZED I PO]

red

Architekci przemienili starą chatę w nowoczesną willę

Przebudowany jednorodzinny dom we Wrocławiu
Przebudowany jednorodzinny dom we Wrocławiu
fot. Krzysztof Smyk

Projekt przebudowy i modernizacji domu przygotowali architekci: Łukasz Kabarowski i Anna Misiura z pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci. Projektantom udało się zmienić skromną, starą chatę w nowoczesną willę, którą określili mianem "100 % domu".

Budynek pochodzi z końca lat 20. XX wieku. Architekci zaproponowali właścicielom jego remont i przebudowę. Przygotowując projekt chcieli, aby dom w swojej nowej odsłonie mimo nowoczesności przypominał o uroku jego dawnej przeszłości. Dlatego między innymi zdecydowali się zachować tradycyjny kształt budynku z dwuspadowym dachem, krytym ceramiczną dachówką.

Prace modernizacyjne obejmowały zmiany we wnętrzu, jak i ujednolicenie elewacji. Zabiegiem, który nadał całości współczesny wyraz była redukcja zbędnych detali i dodatkowych elementów: cokół został zastąpiony platformą-tarasem, mansardę zasłonięto szklanym kubikiem, parter wyróżniono fornirowaną okładziną drewnianą, a wszystkie rynny ukryto tak, aby nie zakłócały gładkich powierzchni ścian.

Budynek przed przebudowąBudynek przed przebudową (źródło: KMA Kabarowski Misiura Architekci)

Budynek zyskał skromną kolorystykę. Architekci zdecydowali się na grę odcieni szarości, biel i brązu: grafitowa dachówka ceramiczna, biały beton na tarasie, szkło i drewniany fornir połączony z dużymi taflami szyb na parterze.

Gładkie, białe ściany to doskonałe tło dla zieleni i drzewa na tarasie, które będzie osłaniać pokoje przed słońcem, a także dla odtworzonego skrzynkowego okna w elewacji zachodniej. Perfekcyjna biel nie tylko eksponuje bryłę, ale przede wszystkim podkreśla fakt, że ten budynek to nie tylko dom - to 100 procent domu - mówią architekci.

W sumie powierzchnia budynku wynosi 247 m kw.

Skomentuj:

Metamorfoza jednorodzinnego domu we Wrocławiu [ZDJĘCIA PRZED I PO]