Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty nad samym morzem. Rozpoczęły się prace nad budynkiem Dune B w Mielnie

red

Pod koniec października w Mielnie wmurowano kamień węgielny pod apartamentowiec Dune B. Będzie to drugi z planowanego kompleksu budynków położonych nad samym morzem. Pierwszy - Dune A działa już od dwóch lat, drugi ma powstać do końca maja 2017 roku.

Wizualizacja kompleksu Dune
Wizualizacja kompleksu Dune
firmusgroup.pl

Dune B to budynek, w którym ma znaleźć się 151 apartamentów z widokiem na morze. Jeśli ktoś marzy o porannej kawie przy morskiej bryzie, to tutaj na pewno będzie szczęśliwy - budynek sąsiaduje bezpośrednio z plażą i od morskiego brzegu będzie dzielić go jedynie kilkadziesiąt metrów.

Obecnie zakończone są już prace ziemne nad budowanym obiektem. Ze względu na sąsiedztwo morza i posadowienie budynku 209 cm poniżej poziomu wody wymagały specjalnego przygotowania. Pierwszym etapem prac było wbicie w grunt ścianek szczelnych jako zabezpieczenia wykopu, z którego usunięto 26 tys. m sześc. urobku (ok. 1800 wywrotek ziemi). Następnie rozpoczęły się prace nas wylewaniem fundamentowej o metrowej grubości. Zostanie ona posadowiona na wykonanych uprzednio 430 kolumnach cementowych. Na wylanie płyty fundamentowej potrzeba 3750 m sześc. betonu. Ten etap ma zakończyć się do 6 grudnia. Potem budowla zacznie rosnąć wzwyż, by w maju 2017 roku zostać oddana użytkownikom.

Duże powierzchnie przeszkleń w inwestycji mają zapewnić maksymalny dostęp do wnętrz naturalnego światła. Bryły obiektu zostały tak ustawione względem stron świata, by z możliwie wielu punktów dostępny był widok na morze.

Poza częścią mieszkalną w budynku powstanie też strefa SPA z basenami kąpielowymi, jacuzzi, pomieszczeniami do masażu, restauracja oraz coctail bar. Zaplanowano także zejście z kompleksu bezpośrednio na tereny plażowe.

W zrealizowanym dwa lata temu budynku A znalazły się 114 apartamenty oraz restauracja z kawiarnią, sala fitness, gabinet kosmetologiczny, całodobowa recepcja z ochroną, podziemna hala garażowa. Na zewnątrz zaś powstały dwa baseny z podgrzewaną wodą i plac zabaw dla dzieci. Więcej o pierwszym etapie inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Główny architektem inwestycji i autorem projektu jest dr Marek Sietnicki z SAS - Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina. Jako współwłaściciel pracowni Mellon Architekci projektował on również Dune A.

Skomentuj:

Apartamenty nad samym morzem. Rozpoczęły się prace nad budynkiem Dune B w Mielnie