Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem

red

Polskie kurorty raczej nie kojarzą się z dobrą, nowoczesną architekturą. To raczej mieszanka stylów, chaosu i tego, jak w okresie transformacji wyobrażaliśmy sobie luksus. Na to wszystko nałożył się brak miejscowych planów zagospodarowania i często prowizoryczne rozwiązania, które zostały na lata. Czy nowy hotel w nadmorskim Pobierowie zwiastuje jakościową zmianę architektury wypoczynkowej?

W nadmorskim Pobierowie niedaleko Gryfic powstał nowoczesny czterogwiazdkowy hotel. Jego bryła daleka jest od tego, do czego przywykliśmy w Polskich kurortach. Jest nowoczesna, dynamiczna i wnosi powiew świeżości, z którego kiedyś zawsze słynęły nadmorskie miejscowości. Budynek został zaprojektowany przez duet architektów Piotra Michalewicza i Mateusz Tańskiego.

Architektura hotelu odcina się od tego otoczenia - jest jasna, lekka i opływowa. Szklana fasada przywołuje skojarzenia z falami i wydmami odległej o kilkadziesiąt metrów plaży. Spływając ze szczytu budynku w łagodnych łukach z giętego szkła, zaciera granicę pomiędzy dachem a elewacją, przechodząc w posadzkę otwartego placu przed budynkiem - mówią architekci o swoim projekcie

Elewacja podzielona jest pionowym rytmem przeszkleń odpowiadających wewnętrznemu rozmieszczeniu pokoi hotelowych, z których każdy posiada loggie rozmieszczone pomiędzy jasnymi pasami elewacji. Tylna elewacja powtarza rytm frontu.

Posadzka placu przed hotelem ukształtowana w tym samym rytmie co elewacja i łagodnym łukiem przechodzi w ścianę frontową, a następnie w krzywiznę dachu.

Wnętrze obiektu to 44 pokoje i apartamenty, a także bar i restauracja, gabinety odnowy biologicznej oraz strefa SPA z dwoma basenami oraz saunami. W podziemiu zlokalizowano klub, który w razie potrzeby można zaadaptować na sale konferencyjne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem