Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum w Jasionce - koniec budowy. Projekt budził niepokój, a jak ocenicie budynek?

red

Gdy prezentowaliśmy projekt Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce większość z Was nie pozostawiło na projekcie suchej nitki a krytyce nie było końca. W naszej sondzie 84 % czytelników oceniło projekt negatywnie. Czy taka sama ocena spotka przekazywany właśnie do użytku budynek?

14.12.2015 Jasionka . Budowa Centrum Wystawienniczo Kongresowego . Fot. Patryk Ogorzalek / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: CWK budowa plac budowy
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
PATRYK OGORZAŁEK

Na budowie rzeszowskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce na początku grudnia rozpoczęły się procedury cząstkowych obiektów. Projekt obiektu budził estetyczne kontrowersje od samego początku.

co to jest???!!! powrót do lat 80/90? czy Rzeszów to rzeczywiście zapadła, prowincjonalna dziura? czy ten projekt został wybrany w jakimś konkursie? wygląda na "zaprojektuj i wybuduj" lub "podstawowym kryterium wyboru projektu jest jego cena" - pisał pod naszym artykułem zz i nie był to wcale odosobniony głos w dyskusji.

Często można też spotkać opinie, że lokalizacja daleko od miasta jest dogodna ze względu na organizację targów i dużych imprez, ale obiekt na co dzień nie będzie mógł służyć mieszkańcom. Znajdując się w granicach miasta mógłby być równie wygodnie połączony z lotniskiem, a jednocześnie pomiędzy wielkimi wydarzeniami być miejscem wielu mniejszych miejskich i lokalnych wydarzeń.

Obiekt składa się z dwóch części mogących funkcjonować jako jedna przestrzeń, lub dwie zupełnie osobne. Pod dużą, przeszkloną elipsoidalną kopuła umieszczona jest część wystawowa. W drugiej - przypominającej fragment odwróconego stożka zlokalizowano centrum kongresowe z główną salą na 860 osób oraz dwiema dodatkowymi salami konferencyjnymi o powierzchni 360 i 300 metrów kw. O samym budynku i projekcie więcej pisaliśmy TUTAJ.

Dziś, gdy obiekt już został wybudowany możemy oceniać nie projekt i wizualizacje, a rzeczywistą bryłę. Czy gotowy budynek jednak się broni i wypada lepiej niż na wizualizacjach? Na pewno uspokoiła się kolorystyka, ale bryła ciągle zdaje się być ciężka i przysadzista i brakuje jej elegancji i charakteru innych współczesnych realizacji, które mają nie tylko oferować przestrzeń, ale swoją formą budować renomę miasta i regionu. A jakie jest Wasze zdanie na temat obiektu?

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Więcej o samej budowie przeczytasz na rzeszow.wyborcza.pl.

Skomentuj:

Centrum w Jasionce - koniec budowy. Projekt budził niepokój, a jak ocenicie budynek?