Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt wrocławskiego Hiltona najlepszy w Cannes

ucho

Na międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes projekt wrocławskiego hotelu Hilton został w czwartek uznany za najlepszy w kategorii "Retail and Leisure".

Hotel Hilton Wrocław
Gottesman-Szmelcman Architecture SARL

 

Kończące się w piątek targi w Cannes są największe w Europie i uchodzą za najbardziej prestiżowe. Wystawiają się na nich miasta (w tym już od kilku lat Wrocław) ze swoimi najlepszymi nieruchomościami na sprzedaż, prywatne konsorcja, architekci i ogromne firmy budowlane.

 

Tradycyjnie podczas targów jury konkursowe wybrało w kilku kategoriach najlepsze inwestycje - te, które już powstały i te, które na razie istnieją jedynie na projektach, bądź są budowane. - To ogromny prestiż dla hotelu, ale także dla miasta, w którym stanie - cieszy się Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia

 

Hotel Hilton Wrocław

Gottesman- Szmelcman Architecture SARL

 

W tegorocznym podsumowaniu najciekawszych inwestycji przyszłości w kategorii "Retail and Leisure" (obiekt komercyjno-wypoczynkowy) zwyciężył projekt hotelu Hilton, który stanie we Wrocławiu tuż przy Poczcie Głównej. Jego autorem jest renomowana pracownia architektoniczna Gottesman- Szmelcman Architecture SARL z Paryża.

 

- To ogromny prestiż dla hotelu, jego twórców, ale także i dla miasta, w którym stanie. Bo to znak, że jedna z najbardziej przyszłościowych i niezwykłych inwestycji na świecie powstanie właśnie we Wrocławiu - cieszy się Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia, który w Cannes przedstawiał inwestorom wrocławskie nieruchomości na sprzedaż.

 

Hotel Hilton Wrocław

Gottesman- Szmelcman Architecture SARL

 

Hotel Hilton ma zostać zbudowany do 2010 roku, praktycznie w samym centrum Wrocławia, na skraju historycznego placu Dominikańskiego. Na razie trwają tam prace ziemne. Poza pokojami hotelowymi i apartamentami w nowoczesnych wnętrzach znaleźć się mają Centrum Mediów Współczesnych i klub jazzowy Blue Note wzorowany na legendarnym lokalu w Nowym Jorku.

 

 

Hotel Hilton Wrocław

Gottesman- Szmelcman Architecture SARL

 

Będzie to pierwsza wrocławska budowla, w której bryle znikną kąty proste: powstanie coś w rodzaju olbrzymiej organicznej rzeźby z wykrojonym wewnątrz miękkokształtnym atrium. Ściany sześciokondygnacyjnego hotelu wyglądającego jak wielka, leżąca gąsienica powstaną z corianu, niezwykle wytrzymałego i plastycznego materiału, dzięki któremu architekci są w stanie przełamywać wszelkie ograniczenia konstrukcyjne.

 

W Cannes na targach już tradycyjnie wystawił się również Wrocław. - Głównie pokazaliśmy działki pod hotele i powierzchnie biurowe - mówi Adam Grehl.

 

Hotel Hilton Wrocław

Gottesman- Szmelcman Architecture SARL

 

Wiceprezydent twierdzi, że za najbardziej atrakcyjną została uznana 7,5-hektarowa działka przy ul. Legnickiej (ma tam powstać duże centrum biurowe), a także parcele wystawione przez miasto pod budowę hoteli, m.in. przy ul. Włodkowica, Piłsudskiego, na rogu Łaziennej i Rzeźniczej, a także przy ul. św. Antoniego. Na wrocławskim stoisku pojawili się także inwestorzy, którzy zainteresowani byli budową we Wrocławiu podziemnych parkingów wielopoziomowych, głównie tego pod Nowym Targiem.

 

 

Maciej Nowaczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Teraz zobacz wnętrza

Skomentuj:

Projekt wrocławskiego Hiltona najlepszy w Cannes