Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kompaktowy kontener kryzysowy

red

Model kompaktowego domu 2(plus1) został stworzony dla dwuosobowej rodziny, planującej w przyszłości jej ewentualne powiększenie. Pomysł takiego rozwiązania pochodzi z pracowni Trabendo.

"kompaktowy kontener kryzysowy" 2(plus1) to projekt niewielkiego, taniego domu jednorodzinnego z możliwością elastycznego kształtowania wewnętrznej przestrzeni. Zależnie od aranżacji wnętrze mogą tworzyć 2 lub 1 sypialnia, strefa dzienna z aneksem kuchennym, łazienka oraz niewielkie pomieszczenie techniczne.

Konstrukcja

Przyjęty prosty układ konstrukcyjny (oparty o osiowy moduł 540 cm), pozwala nie tylko na łatwe i relatywnie tanie przekrycie niewielkiej rozpiętości częściowo prefabrykowanym stropem, ale także na realizację budynku na stosunkowo wąskiej działce.
Optymalna geometria budynku i układ konstrukcyjny zakładający brak elementów nośnych we wnętrzu, pozwoliły na uzyskanie przestrzeni, którą można aranżować elastycznie, odpowiadając każdorazowo na indywidualne potrzeby mieszkańców.

Funkcja

Przejrzysty układ wnętrza pozwala na zaaranżowanie w prywatnej strefie mieszkańców jednej lub dwóch niewielkich sypialni, oddzielonych od dziennej części "trzonem gospodarczo-sanitarnym" z łazienką dostępną od strony korytarza oraz bezpośrednio z jednej z sypialni. W przeciwległej części domu powstała strefa dzienna z aneksem kuchennym oraz przestrzenią jadalną, otwartą na ogród narożnym przeszkleniem.

Forma

Prosta forma budynku z założenia miała pozostawać neutralna w stosunku do otoczenia, ukształtowana optymalnie, zamiast dominować, wpisuje się w otaczający krajobraz. Zastosowane na elewacji drewno (alternatywnie płyty ze zbrojonego włóknem szklanym betonu) miało uszlachetnić z pozoru 'kontenerową' architekturę projektowanego domu.

Skomentuj:

Kompaktowy kontener kryzysowy