Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ośrodek sportów wodnych MORIS pod Pszczyną

buma

Ośrodek sportów wodnych MORIS pod Pszczyną doskonale wpisuje się w wiejski krajobraz okolicy. Grafitowa, minimalistyczna bryła przywodząca na myśl budownictwo holenderskie to elegancja w klasycznym wydaniu, która łączy nowoczesność i funkcjonalność.

Ośrodek powstał tuż nad Zbiornikiem Łąka. Funkcjonalny budynek oraz tereny rekreacyjne tworzą idealne zaplecze dla miłośników sportów wodnych. Do dyspozycji odwiedzających są hangary na sprzęt wodny oraz sanitariaty z natryskami. Autor projektu, architekt Piotr Kuczia inspirował się tradycyjnym budownictwem regionu. Budynki przypominają wyglądem okoliczne gospodarstwa, zaś ich układ został rozplanowany, jak klasycznej zagrodzie - ułożone prostopadle względem siebie skrzydła ośrodka tworzą półotwarty plac. Dzięki temu zabiegowi powstała wspólna dla wszystkich części budynku przestrzeń, która zwrócona jest w kierunku jeziora. Możliwe będzie również dobudowania w przyszłości kolejnych modułów kompleksu.

Kompleks powstał z myślą o młodzieży. Jego głównym założeniem była nowoczesność i przyjazna dla młodych ludzi estetyka. Nawiązania do regionalnej architektury można zauważyć w czystej, klarownej formie. Architekt celowo zrezygnował z ozdobnych detali charakterystycznych dla regionu stawiając na wyraziste kolory. Grafitowa elewacja i dach urozmaicone zostały rytmicznie rozmieszczonymi kolorowymi akcentami. Jaskrawoczerwony, pomarańczowy i fioletowy pojawiły się w wykończeniach ram okiennych oraz na drzwiach. Kolorystyka nawiązuje do barw zachodzącego słońca. Budynki różnią się przeznaczeniem, co podkreślono oznaczając funkcje różnymi kolorami.

Ośrodek pod Pszczyną to przykład architektury, która korzystając z prostych środków osiąga efekt na wysokim poziomie. Inspirowana architektonicznymi tradycjami wpisuje się w nowoczesne trendy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ośrodek sportów wodnych MORIS pod Pszczyną