Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Słoneczne drzewa

mapel

 Projektant Ross Lovegrove od jakiegoś czasu interesuje się projektami słonecznymi. Zajmował się już systemem oświetlenia ogrodu oraz zaprojektował prototyp samochodu na baterie słoneczne. Tym razem zabrał się za projekt oświetlenia całej ulicy.

Fot. world architecture news
Fot. world architecture news

Słoneczne Drzewa czerpią inspirację ze swoich organicznych kuzynów - "rosną" ku górze żeby dotrzeć do jak największej ilości światła. Projekt znajduje się przy Museum for Angewandte Kunst (MAK) w Wiedniu. A pomysł by wokół muzeum znajdowała się interesująca mała architektura wyszedł od jego dyrektora Petera Noevera.

Projekt wpisuje się w wymogi sztuki użytkowej naszych czasów - łączy w sobie technologię, naturę i sztukę. Co ciekawe korzysta z geniuszu natury przy pomocy nowoczesnej technologii, tak by służyć ochronie środowiska.

Solar tree to również rewolucyjny projekt pod względem społecznym - chodzi tu o wykorzystanie pięknych i technologicznie zaawansowanych, a przez to kosztownych, urządzeń do upiększenia naszych ulic i poprawienia jakości życia całego społeczeństwa. Muzeum dało przykład nowoczesnego myślenia o estetyce miejskiej, a przy okazji promowaniem ekologii i troski o środowisko naturalne.

Projekt jest owocem współpracy między największym światowym producentem ogniw fotowoltaicznych - Sharp Solar, wiodącą firma wprowadzającą innowacje w dziedzinie oświetlenia - Artemide, Rossem Lovegrove - orędownikiem technologii XXI wieku i wiedeńskiego muzeum, które zajmie się promocją wynalazku i przy współpracy z innymi instytucjami kultury na całym świecie zajmie się "wyprowadzaniem" go na ulice naszych miast.

Prototyp Solar Tree pojawił się w Wiedniu 8 października.

    Więcej o:

Skomentuj:

Słoneczne drzewa