Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampo-ławko-stoło-rzeźba

TM

Projektanci coraz częściej tworzą meble o wielu funkcjach. Ale chyba nikt nie pobije Sebastiena Wierincka. Jego seria mebli miejskich OS00 - to przypominające ośmiornicę zwoje macek, które przepływają przez pomieszczenie i tworzą a to lampy, a to ławki, stoły, krzesła, a nawet baldachimy i ściany.

Wielofunkcyjność to dziś idee fix designerów na całym świecie. Wystarczy spojrzeć na byle telefon komórkowy, który oprócz tego że jest telefonem, służy jako radio, odtwarzacz mp3, kamera, aparat fotograficzny, notatnik, kalendarz, nie wspominając o tak prozaicznej funkcji jak zegarek.

Podobnie dzieje się ze współczesnymi meblami, które też stają się coraz bardziej wielofunkcyjne. Jednak belgijski projektant - Sebastien Wierinck - przebił wszystkich. Jego systemOS00 trudno nawet nazwać jednym słowem, bo te meble miejskie wymykają się łatwej definicji.

Wszystkie egzemplarze z tej serii zbudowane są z przemysłowych elastycznych tub z PE (polietylenu), do tego dochodzi konstrukcja ze stali nierdzewnej i światła. Rury przepływają miękko przez przestrzeń pomieszczenia, przy podłodze tworzą wiązki formujące płynne ławki, organiczne stoły, szezlongi, potem rozszczepiają się i wznoszą tworząc pod sufitem baldachim z macek, które zakończone są lampami.

Te rzeźbiarskie formy idealnie wyglądają w wielkich wnętrzach galerii sztuki, centrach handlowych, klubach muzycznych orazloftach, z racji na ich silnie przemysłowy charakter. Każdorazowo projektant tworzy nowy model dla konkretnego wnętrza, zawsze jednak jest to tak silna i wyrazista forma, że już praktycznie nic nie potrzeba takim wnętrzom.

Zresztą po co - skoro OS00 łączy w sobie tyle funkcji, dodając do tego jeszcze jedną - to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej! I jak każda genialna rzecz jest niewiarygodnie prosta. W końcu to zwykłe rury, w jakich na przykład zakopuje się kable pod chodnikami. Wierinck dał im nowe życie budując z nich swoje lampo-ławko-stoło-rzeźby

    Więcej o:

Skomentuj:

Lampo-ławko-stoło-rzeźba