Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Secesja Lwowa w jednym albumie

red

W albumie można poznać historię kilkudziesięciu budynków, które zaprojektowali architekci związani z Politechniką Lwowską

Album Secesja we Lwowie
Album Secesja we Lwowie
Album Secesja we Lwowie

Lwowska secesja należy do najlepiej zachowanych zespołów tego kierunku w architekturze w Europie Środkowej. Powstała na początku XX wieku. W publikacji znalazły się 53 obiekty, które pokazano na 250 kolorowych zdjęciach i wielu archiwalnych ilustracjach. Znalazły się również przykłady obiektów, których zdobnictwo zaczerpnięto ze stylu zakopiańskiego czy Huculszczyzny.

Pozycja jest dwujęzyczna, obok tekstów w języku polskim można znaleźć informacje w języku angielskim. Ich autorami są dwie badaczki: Żanna Komar (Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków) oraz Julia Bogdanowa z wydziału architektury Politechniki Lwowskiej. Autorem większości zdjęć współczesnych jest ukraiński fotograf Sergey Tarsov oraz Katarzyna Łoza, Oleksandr Novitsky i Jacek Tokarski.

Książka ukazała się we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego we Wrocławiu i jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Secesja Lwowa w jednym albumie