Stumetrowy wieżowiec ze skały. HIT, czy KIT?
Niezwykły wieżowiec zaprojektowany przez Polaków miałby stanąć w Barcelonie. Projekt hostelu Barcelona Rock pracowni Hugona Kowalskiego to propozycja dla amatorów wspinaczki górskiej.

Barcelona Rock hostel
Architekci z pracowniUGO zaprojektowali wyjątkowy budynek dla stolicy Katalonii. - Barcelona Rock hostel ma być miejscem niepowtarzalnym. Ma stać się nowym symbolem Barcelony - mówią architekci. Szukając inspiracji starali się znaleźć wspólny mianownik dla architektonicznych wizytówek miasta takich jak Sagrada Familia, Torre Agbar czy pobliskie Muzeum Sztuki Współczesnej.
www.ugo.com.pl

Barcelona Rock hostel
Główną inspirację znaleźli dopiero w Montserrat - położonym niedaleko Barcelony masywie górskim, najwyższym wzniesieniu Katalonii, które widać z miasta. Kamień z tego masywu można tez odnaleźć w licznych zabytkach Barcelony.

Barcelona Rock hostel
Forma budynku stanowić ma fragment góry. Kamienna elewacja sprawia wrażenie, że budynek żyje. Jego ściany porasta zieleń, a w zakamarkach chowają się ptaki. Budynek staje się wielkim pomnikiem przyrody w centrum metropolii.
Elewacja - bloki kamienne (wysokość 4 metry kamienne slaby) mocowane na żelbetowych półkach. Bloki te mocowane są w pewnej odległości od siebie by stworzyć cyrkulacje powietrza do wnętrza budynku. Zaleta zastosowania kamienia w tym klimacie jest ze w nocy oddaje on ciepło, a w dzień chłodzi.

Barcelona Rock hostel
W hostelu znajduje się 50 pokoi, basen, do którego można skakać ze skał, Spa, siłownia, kino, sklepy, pub i ścianki wspinaczkowe dla początkujących. Elewacja zewnętrzna hotelu stanowi ścianki wspinaczkowe dla bardziej zaawansowanych, mogą oni wykorzystując specjalistyczny sprzęt, spędzić na niej noc. - Mamy nadzieje ze hostel stanie się symbolem miasta takim jak dla Australii jest Ayers Rock - mówią architekci z pracowni UGO.
- Więcej o:
Dom w Michałowicach – dialog klasyki z naturą
Unismo - nowy apartamentowiec w centrum Łodzi
Browary Wrocławskie z nagrodami CEEQA 2025
Dom Biały projektu UCEES. Biała bryła w zielonej otulinie Woli Justowskiej
Budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu powstał w 1932 roku. To perła Bauhausu!
Paweł Grobelny z prestiżową międzynarodową nagrodą "CITY'SCAPE" za projekt zagospodarowania nabrzeża Jeziora Słupeckiego
Noli Gdansk Old Town - nowa inwestycja co-living w w zabytkowych murach Czerwonych Koszar
Dom Turysty w Augustowie. Zapomniana perła modernizmu projektu Macieja Nowickiego