Polak zaprojektował niezwykły hotel na wodzie
Projekt polskiego absolwenta architektury, Filipa Kurzewskiego, czeka na realizację.


Trzy Duchy, projekt Filipa Kurzewskiego
Trzy Duchy to projekt pływającej bazy turystycznej w formie trzech okrętów-hoteli. Każdy ze statków jest niezależnie funkcjonującym obiektem przeznaczonym do samodzielnych rejsów.
Statki, które są częścią zespołu po połączeniu tworzą całość - "Lang". Na morskim gigancie program poszczególnych okrętów w pewnym zakresie się uzupełnia. Moment złączenia jednostek jest najciekawszym z punktu widzenia użytkownika. Zainteresowani mają wtedy do dyspozycji (rozlokowane po osobnych okrętach) salę balową, kasyno, salę kinową i teatralną. Ponadto połączone moduły tworzą zamknięty akwen do pływania. Największą atrakcją każdego z obiektów, jest kapsuła do nurkowania - amatorzy podwodnych wrażeń, bez konieczności kontaktu z wodą, mogą bezpiecznie zejść w niej na znaczną głębokość i podziwiać rafy koralowe.

Trzy Duchy, projekt Filipa Kurzewskiego
Każdy ze statków jest utrzymany w odmiennej stylistyce wnętrzarskiej i jest personifikacją jednego z bóstw Oceanii. W centrum każdego z nich znajduje się "sala wiedzy", w której goście mogą zadawać pytania i posłuchać przewodnika.
Na przykład podczas podróży statkiem typu Lowalangi, przewodnik przekaże pasażerom wyczerpujące dane na temat bogactw odwiedzanych wód i opowie o zagrożeniach jakie występują na danym obszarze. W ofercie są jeszcze Tane i Alulej z których każdy przekazuje informacje w innym obszarze wiedzy (co zachęca do odwiedzania sąsiednich okrętów).

Trzy Duchy, projekt Filipa Kurzewskiego
Projekt powstał w ramach pracy dyplomowej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (promotor: prof. Ewa Kuryłowicz). Autor konsultował swój pomysł również z prof. Andrzejem Lerchem, architektem i specjalistą zajmującym się budową okrętów i cała wizja może być faktycznie zrealizowana.
- Więcej o:
Dom Turysty w Augustowie. Zapomniana perła modernizmu projektu Macieja Nowickiego
Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu. Modernizm nad samym morzem
Nowy budynek TR Warszawa na Placu Defilad. Rusza budowa
Cukrownia w Pruszczu Gdańskim zyska drugie życie. To jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w historii Pomorza
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie