Valletta, Monachium, Barcelona. 10 miast, do których Polacy najczęściej wyjeżdżają na kursy językowe
Na zagraniczne kursy językowe wjeżdżają przede wszystkim młodzi. Aż 78 proc. kursantów ma do 24 roku życia. Co siódma osoba wyjeżdżająca za zagraniczne kursy językowe ukończyła 30 lat - wynika z analiz Education First w Polsce. Gdzie jeżdżą?



Valetta
Z danych Education First, specjalizującej się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, wynika, że najczęściej wybieranym przez Polaków miejscem do nauki języka angielskiego jest malta. Uczy się tu 16 proc. Polaków. Język angielski jest na Malcie drugim językiem urzędowym, co sprawia, że przyciąga nie tylko turystów, którzy chcą poznać jej kulturę i zwiedzić piękne miejsca, ale także tych chcących nauczyć się języka angielskiego.

Oksford i Londyn
Kolejnymi miastami, w których Polacy najczęściej szkolą znajomość angielskiego, są Oksford i Londyn, które wybiera po 8 proc. kursantów.

Berlin i Monachium
Do stolicy Niemiec oraz do stolicy Bawarii w tym roku wyjechało 35 proc. osób spośród wszystkich udających się na nieanglojęzyczne kursy językowe. Język niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym językiem do nauki.

Nicea i Paryż
Osoby uczące się francuskiego - który jest trzecim co do popularności językiem w Polsce - najczęściej wykupują kursy w Nicei. Co ciekawe miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest trzy razy częściej wybierane niż Paryż. Łącznie kursy językowe w mieście zakochanych oraz w Nicei wybiera 28 proc. kursantów spośród uczących się innego języka niż angielski.

Barcelona, Malaga i Madryt
Hiszpańskiego za granicą uczy się 21 proc. kursantów. Najpopularniejszymi miastami do nauki hiszpańskiego jest Barcelona i Malaga. Zdecydowanie rzadziej wybieranym miastem przez osoby chcące nauczyć się hiszpańskiego jest Madryt.
- Więcej o:
Modernistyczne centrum Gdyni na liście UNESCO? Decyzję pozamy już w lipcu
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych
Muzeum Katyńskie na Cytadeli Warszawskiej ma już 10 lat. Architektura, która przetrwała próbę czasu