Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ma 25 m kw. ale mieści się w nim wszystko co potrzeba. Dom rekreacyjny w Tatrach

red

Kiedyś najpopularniejszym modelem domku letniskowego w Polsce była słynna Brda. Czy domek o wdzięcznej nazwie Dom Baby Jagi, który powstał jako prototyp systemowego domu rekreacyjnego powtórzy sukces i okaże się tak samo popularny?

Dom Baby Jagi w Rzepiskach
Dom Baby Jagi w Rzepiskach
POLE Architekci

Dom Baby Jagi stanął w Rzepiskach u podnóża Tatr skąd roztacza się piękna panorama na górskie szczyty. Domek ma stosunkowo prostą formę, trochę zmodyfikowanego sześcianu o boku około 5 metrów, co daje powierzchnię 25 m². Na dole zaplanowany został otwarty salon z kominkiem, kuchnia oraz łazienka. Na niedużej antresoli zlokalizowana została niewielka sypialnia. Dynamiki budynkowi dodaje nietypowo ustawiona kalenica, która łączy dwa przeciwległe narożniki domu.

Konstrukcja domu została wykonana z drewna. Surowe drewno jest też materiałem elewacyjnym i to z niego zostały wykonane ściany oraz pokrycie dachowe. Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej pozwala na korzystanie z obiektu także w sezonie zimowym. Od strony południowej domek zyskał całkowicie przeszkloną elewację co otwiera go zarówno na światło słoneczne jak również urzekającą górską panoramę.

Aby zabezpieczyć dom na czas nieobecności właścicieli, lub aby zapewnić we wnętrzu odpowiednią intymność architekci z pracowni POLE Architekci, którzy opracowali projekt domu zaprojektowali ruchome wrota, które mogą całkowicie zamknąć przeszkloną południową elewację. Otwarte pod kątem 90 stopni będą dodatkowo stanowiły ochronę zewnętrznego tarasu a całkowicie otwarte wpuszczą do wnętrza mnóstwo światła.

Wrota powielają kształt elewacji, które dzięki nietypowemu poprowadzeniu kalenicy ma nietypowy kształt. W połączeniu z różnymi możliwościami otwarcia daje to bardzo ciekawą i czasami zaskakującą wizualnie formę.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

_____________________________________________________________________

ZOBACZ TEŻ WIDEO:

Skomentuj:

Ma 25 m kw. ale mieści się w nim wszystko co potrzeba. Dom rekreacyjny w Tatrach