Różowy mur na granicy USA i Meksyku. Pomysł Donalda Trumpa wizualizacja Estudio 3.14
Różowy mur zaprojektowany w meksykańskiej pracowni Estudio 3.14 to pełna ironii architektoniczna odpowiedź na pomysł Donalda Trumpa. Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych zapowiedział budowę muru na granicy z Meksykiem w celu zahamowania napływu imigrantów.


Pomysł wybudowania muru na granicy z Meksykiem ogłoszony przez Donalda Trumpa na początku kampanii prezydenckiej wzbudzał liczne kontrowersje. Stażyści z meksykańskiej pracowni Estudio 3.14 postanowili pokazać jego niedorzeczność. Zaprojektowali wielki różowy mur dzielący dwa państwa, w taki sposób by dosadnie zobrazować absurdalność tej propozycji. Kolor wybrano nieprzypadkowo to odniesienie do architektury Luisa BarragĂĄna - zdobywcy nagrody Pritzkera. Jak dodają twórcy wizualizacji, mur powinien być "ładny" i podkreślać dziedzictwo kulturowe Meksyku.
Wielki betonowy mur od wybrzeża Pacyfiku do Zatoki Meksykańskiej mierzyłby 3145 kilometrów. W jego wnętrzu architekci zaprojektowali więzienie dla osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę. Wyrazisty komunikat wizualny ośmiesza kandydata na amerykańskiego prezydenta. Czy choć trochę przechyli szalę zwycięstwa na stronę Hillary Clinton?
Polisz Arkitekczer: największe kity polskiej architektury [cz. X]
Ruszyła budowa najwyższej wieży na świecie. The Tower w Dubaju prześcignie o 100 metrów Burdż Chalifa
Nowojorski Vessel - czy zyska miano wieży Eiffla naszych czasów? [PROJEKT]
10 wieżowców Donalda Trumpa, czyli Trump Towers
Różowy mur na granicy USA i Meksyku. Pomysł Donalda Trumpa wizualizacja Estudio 3.14
"Przy projektowaniu placu trzeba myśleć o każdej skali i wszystkich aspektach" - Piotr Orzeszek ze studia Stvosh [WYWIAD]
Nowy magazyn zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie - betonowa, nowoczesna bryła z wewnętrnym ogrodem
Dom pod Krosnem Odrzańskim. Nawiązanie do architektury polskiej wsi w niecodziennym układzie przestrzennym