Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chcesz zmiany w swoim mieście? Zagłosuj na projekt!

red

To już półmetek głosowania w programie LECHSTARTER - w internetowym głosowaniu mieszkańcy zdecydują, które projekty zmian w polskich miastach zdobędą granty sięgające łącznie miliona złotych.

LECHSTARTER - milion złotych na projekty poprawiające jakość życia w polskich miastach
LECHSTARTER - milion złotych na projekty poprawiające jakość życia w polskich miastach
mat. prasowe

Zostały już tylko dwa tygodnie na głosowanie, a co za tym idzie, zmienianie polskich miast. Każdego dnia na www.lechstarter.pl można oddawać głosy na dwie wybrane inicjatywy, m.in. festiwale, warsztaty, miejsca spotkań czy innowacje dla miast i ic.h mieszkańców.

Rywalizacja jest zacięta: w głosowaniu na stronie internetowej biorą udział 44 projekty z czternastu województw, zakwalifikowane do tego etapu przez kapitułę programu. Miała ona niełatwe zadanie, bowiem zgłoszono aż 300 pomysłów! Na realizację inicjatyw wybranych przez mieszkańców Leszek przekaże dziesięć mikrograntów o wartości 50 000 zł oraz pięć grantów o wartości 100 000 zł.

Jak można wesprzeć swoich faworytów i pomóc zmieniać miejską przestrzeń? Internauci mogą codziennie wracać na stronę www.lechstarter.pl i oddawać dwa głosy –  jeden na projekt ubiegający się o mikrogrant i jeden na projekt rywalizujący o grant. Decyzja jest w rękach mieszkańców, dlatego warto zmobilizować jak największą grupę znajomych czy sąsiadów i realnie przyczynić się do zmian w swoim regionie.

- Pomysły, które walczą o granty, są bardzo kreatywne i innowacyjne. Dzięki nim powstać mogą zupełnie nowe, niebanalne miejsca spotkań, a stare i zapomniane obiekty mają szansę na drugie życie jako miejsca integracji mieszkańców. Są pomysły na przeróżne sąsiedzkie warsztaty i koncerty, widać też nowatorskie podejście do szerzenia sztuki i kultury. Do tego można głosować na nowe technologie, przydatne zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Właśnie takie inicjatywy – ciekawe i otwarte na mieszkańców – pojawią się w polskich miastach dzięki LECHSTARTEROWI – komentuje Karolina Hasińska, przedstawicielka Lecha Premium

Wszystkie pomysły wciąż mają duże szanse na wsparcie od Leszka! Głosowanie trwa do 8 maja na stronie www.lechstarter.pl.

Nie czekaj! Głosuj codziennie na projekty, które pozytywnie zmienią twoją okolicę!

    Więcej o:

Skomentuj:

Chcesz zmiany w swoim mieście? Zagłosuj na projekt!