Chcesz zmiany w swoim mieście? Zagłosuj na projekt!
To już półmetek głosowania w programie LECHSTARTER - w internetowym głosowaniu mieszkańcy zdecydują, które projekty zmian w polskich miastach zdobędą granty sięgające łącznie miliona złotych.


Zostały już tylko dwa tygodnie na głosowanie, a co za tym idzie, zmienianie polskich miast. Każdego dnia na www.lechstarter.pl można oddawać głosy na dwie wybrane inicjatywy, m.in. festiwale, warsztaty, miejsca spotkań czy innowacje dla miast i ic.h mieszkańców.
Rywalizacja jest zacięta: w głosowaniu na stronie internetowej biorą udział 44 projekty z czternastu województw, zakwalifikowane do tego etapu przez kapitułę programu. Miała ona niełatwe zadanie, bowiem zgłoszono aż 300 pomysłów! Na realizację inicjatyw wybranych przez mieszkańców Leszek przekaże dziesięć mikrograntów o wartości 50 000 zł oraz pięć grantów o wartości 100 000 zł.
Jak można wesprzeć swoich faworytów i pomóc zmieniać miejską przestrzeń? Internauci mogą codziennie wracać na stronę www.lechstarter.pl i oddawać dwa głosy – jeden na projekt ubiegający się o mikrogrant i jeden na projekt rywalizujący o grant. Decyzja jest w rękach mieszkańców, dlatego warto zmobilizować jak największą grupę znajomych czy sąsiadów i realnie przyczynić się do zmian w swoim regionie.
- Pomysły, które walczą o granty, są bardzo kreatywne i innowacyjne. Dzięki nim powstać mogą zupełnie nowe, niebanalne miejsca spotkań, a stare i zapomniane obiekty mają szansę na drugie życie jako miejsca integracji mieszkańców. Są pomysły na przeróżne sąsiedzkie warsztaty i koncerty, widać też nowatorskie podejście do szerzenia sztuki i kultury. Do tego można głosować na nowe technologie, przydatne zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Właśnie takie inicjatywy – ciekawe i otwarte na mieszkańców – pojawią się w polskich miastach dzięki LECHSTARTEROWI – komentuje Karolina Hasińska, przedstawicielka Lecha Premium
Wszystkie pomysły wciąż mają duże szanse na wsparcie od Leszka! Głosowanie trwa do 8 maja na stronie www.lechstarter.pl.
Nie czekaj! Głosuj codziennie na projekty, które pozytywnie zmienią twoją okolicę!
- Więcej o:
Jak naprawić miasto? Oryginalnych pomysłów nie brakuje!
Architektoniczne atrakcje w pobliżu popularnych lotnisk
Tam nikt już nie mieszka. Opuszczone miasta [ZDJĘCIA]
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie
Wrocławska Renoma kończy 95 lat. Od luksusowego domu towarowego do wielofunkcyjnego obiektu typu mixed-use