Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom pokryty drewnianą skorupą - zmienia się wraz z upływem czasu

red

Dom Thermory to projekt podmiejskiej willi, której elewację pokryto deską zmieniającą się wraz z upływem czasu. Prostopadłościenną bryłę rozrzeźbiono niszami i wypukłościami. Światłocieniowość elewacji podkreśla kompozycja dwóch podstawowych materiałów: szkła i drewna. Projekt powstał w pracowni 81.waw.pl.

Dom Thermory - projekt 81.waw.pl
Dom Thermory - projekt 81.waw.pl
wiz. Michał Nowak

Zewnętrzny kamuflaż

Nieprzypadkowo drewno odegrało kluczową rolę w budowie „żyjącego” domu. Projekt został zrealizowany w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej i dzięki zastosowanym materiałom doskonale wpasował się w klimat otoczenia.

Mimo użycia w głównej mierze drewna, dom nie jest przez nie wizualnie zdominowany. Wnęki w przeciwległych narożnikach wykończone są białym tynkiem. W ten sposób drewniana elewacja przypomina korę naturalnie pokrywającą dom.

Zgodnie z życzeniem inwestorów główne wejście zostało ukryte w białej wnęce obok bramy wjazdowej do garażu. Na pierwszy rzut oka jest niewidoczne, przez co budynek sprawia wrażenie, jakby był częścią natury.

Wyjątkowa elewacja

Możliwe jest to dzięki specjalnie zaprojektowanej, drewnianej elewacji. Deska elewacyjna pozostawiona bez impregnacji, z upływem czasu zmienia kolor z brązowego na platynową szarość, co w żaden sposób nie wpływa na jej wytrzymałość i stabilność. Wraz ze zmianą kolorystyki drewna uzyskujemy efekt trwałości i naturalnego piękna.

Deska elewacyjna nie odkształca się, nie wymaga impregnacji i jest odporna na warunki atmosferyczne. Charakteryzuje się pierwszą klasą wytrzymałości, która przekłada się na żywotność drewna, wynoszącą ponad 25 lat. Dlatego kluczowy stał się wybór tego materiału na okładzinę elewacyjną

– przekonuje Rafał Grudziąż z 81.waw.pl. Przez tak nieoczywiste rozwiązanie dom sprawia wrażenie zamkniętego spotęgowane dodatkowo niewielką liczbą okien. Od strony wejściowej znajdują się jedynie okno do kuchni na parterze oraz do pokoju na piętrze. Dom otwiera się dużymi przeszkleniami na otoczenie dopiero od strony ogrodu – to okna wychodzące z narożnego pokoju dziennego i jadalni. Z salonu można wyjść bezpośrednio do ogrodu i na zadaszony, przestronny taras. Dodatkowo na piętrze znajduje się loggia wyróżniona białym kolorem.

Co kryje wnętrze?

Parter domu podzielony jest klasycznie na cześć dzienną oraz garaż z pomieszczeniem technicznym. Wejście przez wiatrołap z ukrytą szafą prowadzi do przestronnego holu. Stanowi on część centralną, z której łatwo dostać się do każdego z pomieszczeń. Hol zapewnia bezpośredni dostęp do części dziennej z kuchnią, jadalnią oraz salonem i prowadzi do garderoby, która jest połączona z garażem na dwa samochody. Schody usytuowane w holu prowadzą na piętro, a obok nich zlokalizowana jest łazienka gościnna. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie z łazienką oraz pralnia. Każda z sypialni ma bezpośrednie wyjście na zadaszony taras. 

W zgodzie z upływem czasu

Dom Thermory to projekt stworzony z myślą o mieszkańcach, którzy uwielbiają kontakt z naturą. W zgodzie z upływem czasu będzie stanowił doskonałą przestrzeń do zamieszkania

 – podsumowuje Anna Paszkowska-Grudziąż z 81.waw.pl

ZOBACZ PROJEKT >>>>

Skomentuj:

Dom pokryty drewnianą skorupą - zmienia się wraz z upływem czasu