Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zwiedzaj Warszawę z NIEMAPĄ. Premiera stołecznego wydania

red

Dzisiaj odbyła się premiera warszawskiej NIEMAPY - ilustrowanego przewodnika po mieście dla dzieci i dorosłych. W stołecznym wydaniu znajdziecie nie tylko graficzną interpretację architektury, ale i szlak wzdłuż rzeki, którego nie mogło zabraknąć w obchodzonym właśnie roku Wisły.

NIEMAPA Warszawa - miejski przewodnik ilustrowany dla dzieci i dorosłych
NIEMAPA Warszawa - miejski przewodnik ilustrowany dla dzieci i dorosłych
mat. prasowe

NIEMAPAWarszawa to ilustrowany przewodnik po mieście przeznaczony dla mieszkańców. Odkrywanie ciekawostek na rodzinnych spacerach, nieoczywiste miejsca, kreatywne zadania i wyzwania, a przede wszystkim piękne ilustracje - to specjalność tej serii wydawniczej. 

Autorzy i autorki stołecznego wydania zaproszą warszawiaków zarówno w miejsca bardzo znane, jak i te położone z dala od turystycznych szlaków. Podczas spaceru nad Wisłą proponują rejs po rzece, przejażdżkę tunelem warszawskiego metra pod rzeką czy wypatrywanie wraku łodzi Bajka.

Spacery po Warszawie z NIEMAPĄ w ręku

Ze stołeczną NIEMAPĄ w ręku odwiedzicie Centrum Pieniądza NBP, gdzie można spróbować swoich sił w podnoszeniu sztabki złota. Po praskiej stronie szlak prowadzi od plaży przy Moście Poniatowskiego do SOHO Factory i Muzeum Neonów. Warszawa to również dźwięki - muzyka praskich kapel, brzęczenie pszczół w Jazdowie czy możliwość posłuchania muzyki na wystawie w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina.

Na szlaku stołecznej NIEMAPY znalazły się budynki takie jak Centrum Nauki Kopernik, kamienice przy ulicy Senatorskiej czy też nowoczesny budynek Służewskiego Domu Kultury. 

W każdym mieście chcemy zachęcić rodziców do kreatywnych spacerów - jeśli idziemy po raz setny Krakowskim Przedmieściem, możemy zagrać z dzieciakami w grę przemycającą dawkę historii miasta, a jeśli mamy iść do parku, to czemu nie zajrzeć na Bródno, do Parku Rzeźb prowadzonego przez MSN?

-  mówią zgodnie pomysłodawczynie serii NIEMAPA - Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska. Monika Szewczyk-Wittek, koordynatorka warszawskiej NIEMAPY dodaje:

Miasto żyje i trzeba mu się stale i uważnie przyglądać, szukać niebanalnych miejsc i inicjatyw - zajrzeć do domków fińskich w Jazdowie, poszukać kamiennego niedźwiedzia z legendy albo śmiele podjąć wyzwanie zdobycia Korony Warszawa.

Gdzie można dostać warszawską NIEMAPĘ?

Dzięki współpracy Partnerów NIEMAPA Warszawa wydrukowana została w ponad 15.000 egzemplarzy i jest dystrybuowana bezpłatnie - przede wszystkim nad Wisłą u plażowych, ale również u partnerów wydawnictwa, a są nimi: miasto stołeczne Warszawa, Centrum Pieniądza NBP, Fujifilm Instax, KOŁO, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, mBank, Metro Warszawskie Sp. z o.o., Soho Factory oraz Lasy
Państwowe - partner serii.

NIEMAPĘ można również pobrać ze strony www.niemapa.pl.

ZOBACZ WARSZAWSKĄ NIEMAPĘ >>> 

NIEMAPĘ wymyśliły Mamy Projekt – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a robią ją wspólnie z wydawnictwem Ładne Halo, dumnymi rodzicami Juliana. W 2017 do ekipy dołączyła warszawianka Monika Szewczyk-Wittek, mama Oli. Rysowaniem i projektem graficznym zajmuje się Maciek Blaźniak podczas gdy Asia Guszta koordynuje współpracę. NIEMAPA powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo oni najlepiej znają swoje miasto.

Skomentuj:

Zwiedzaj Warszawę z NIEMAPĄ. Premiera stołecznego wydania