Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Yogiczny - jednorodzinny dom ze studiem Yogi

red

Dom Yogiczny zaprojektowany przez Małgorzatę Włodarczyk i Marcina Włodarczyka to jedna z kilku realizacji, która będzie reprezentować Polskę na tegorocznej wystawie pt. "Domy Jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej."

8BIM%L*6W8BIM^
Dom Yogiczny w Krakowie
projekt przebudowy: Włodarczyk + Włodarczyk Architekci Studio Autorskie

Wśród realizacji wytypowanych przez jury obradujące z ramienia SARP-u znalazły się jeszcze: dom letniskowy w Żywcu zaprojektowany w pracowni jojko+nawrocki architekci, Dom po drodze autorstwa Roberta Koniecznego KWK PROMES oraz Rudy Dom zaprojektowany w pracowni toprojekt (finalista BRYŁY ROKU 2016).

Przebudowa istniejącego domu

Zadanie polegało na przebudowie istniejącego domu w Krakowie w celu powiększania powierzchni użytkowej. Poddasze zostało zamienione na pełne piętro. W nowo pozyskanej przestrzeni zaplanowano kuchnię z jadalnią, pokój dzienny, łazienkę i sypialnię. To dość niestandardowe rozwiązanie zastosowane ze względu na chęć umieszczenia sali do ćwiczeń i biura w parterze budynku. Tym sposobem w niewielkim początkowo domu o powierzchni zabudowy 60 mkw. udało się połączyć funkcję mieszkalną i usługową.

Dom Yogiczny - rzut parteru i piętra
Dom Yogiczny - rzut parteru i piętra
projekt: Włodarczyk + Włodarczyk Architekci Studio Autorskie,

Miejscowy plan zagospodarowania oraz wytyczne zdeterminowały skalę rozbudowy. Na charakter projektu miały również wpływ nieciekawy widok na wał rzeczny i chęć podkreślenia widoku na znajdujące się w oddali wzgórze „Sikornik”.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Skomentuj:

Dom Yogiczny - jednorodzinny dom ze studiem Yogi