Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza żłobka w Gdyni. Ilustracja metaloplastyczna i nowa elewacja

red

Metamorfozą budynku żłobka "Niezapominajka" zakończyła się edycja Festiwalu Traffic Design 6,5. Budynek żłobka jest odmalowany, a jedną ze ścian zdobi ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego.

Odnowiony żłobek w Gdyni. Oszczędna w formie fasada, a na niej ilustracja metaloplastyczna zdradzająca funkcje budynku
Odnowiony żłobek w Gdyni. Oszczędna w formie fasada, a na niej ilustracja metaloplastyczna zdradzająca funkcje budynku.
fot. Rafał Kołsut

Ta realizacja to nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji i zapowiedź kolejnych odsłon festiwalu w formule biennale. Zmieniając wygląd żłobka stowarzyszenie Traffic Design chce zwrócić uwagę na konieczność edukacji estetycznej od najmłodszych lat. Pokazać, że projekty skierowane do najmłodszych: wnętrza szkół, przedszkoli, place zabaw mogą być wyważone, nieprzeładowane kolorem i jednocześnie cieszyć dzieci.

Wiemy, że w takim myśleniu o przestrzeni publicznej nie jesteśmy odosobnieni. Przygotowując program naszych dalszych działań zleciliśmy agencji „Inny Format” badanie gdynian mające ocenić nasze dotychczasowe realizacje i wskazać potencjalne drogi rozwoju. Ponad 60% badanych chciałoby, abyśmy nadal tworzyli prace metaloplastyczne. Cieszymy się również z tego, że prawie 80% pozytywnie ocenia zmiany wprowadzane przez nas w mieście

— mówi Monika Domańska, animatorka kultury.

W tym roku w ramach festiwalu Traffic Design 6,5 odbyła się m.in. debata na temat sztuki w przestrzeni publicznej, wernisaż wystawy „Dowody Zbrodni" oraz sekretny pokaz dokumentu „Bloki". Nie rezygnując z całorocznej działalności na rzecz estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej Stowarzyszenie Traffic Design obecnie przygotowuje program dużego wydarzenia, jakim będą przyszłoroczne biennale.
Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Gdynia.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza żłobka w Gdyni. Ilustracja metaloplastyczna i nowa elewacja