Metamorfoza żłobka w Gdyni. Ilustracja metaloplastyczna i nowa elewacja
Metamorfozą budynku żłobka "Niezapominajka" zakończyła się edycja Festiwalu Traffic Design 6,5. Budynek żłobka jest odmalowany, a jedną ze ścian zdobi ilustracja metaloplastyczna wykonana według projektu Patryka Mogilnickiego.
Ta realizacja to nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności organizacji i zapowiedź kolejnych odsłon festiwalu w formule biennale. Zmieniając wygląd żłobka stowarzyszenie Traffic Design chce zwrócić uwagę na konieczność edukacji estetycznej od najmłodszych lat. Pokazać, że projekty skierowane do najmłodszych: wnętrza szkół, przedszkoli, place zabaw mogą być wyważone, nieprzeładowane kolorem i jednocześnie cieszyć dzieci.
Wiemy, że w takim myśleniu o przestrzeni publicznej nie jesteśmy odosobnieni. Przygotowując program naszych dalszych działań zleciliśmy agencji „Inny Format” badanie gdynian mające ocenić nasze dotychczasowe realizacje i wskazać potencjalne drogi rozwoju. Ponad 60% badanych chciałoby, abyśmy nadal tworzyli prace metaloplastyczne. Cieszymy się również z tego, że prawie 80% pozytywnie ocenia zmiany wprowadzane przez nas w mieście
— mówi Monika Domańska, animatorka kultury.
W tym roku w ramach festiwalu Traffic Design 6,5 odbyła się m.in. debata na temat sztuki w przestrzeni publicznej, wernisaż wystawy „Dowody Zbrodni" oraz sekretny pokaz dokumentu „Bloki". Nie rezygnując z całorocznej działalności na rzecz estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej Stowarzyszenie Traffic Design obecnie przygotowuje program dużego wydarzenia, jakim będą przyszłoroczne biennale.
Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Gdynia.
- Więcej o:
Czandigarh - indyjskie miasto stworzone od zera. Projekt zaczął polski architekt, skończył Le Corbusier
Kolorowe i dostępne dla wszystkich. Nowe przedszkole w Wilanowie
Traffic Design kontra pasteloza. Odmienili gdyński blok i na tym nie koniec
Katowice: Pałac Kota przy Warszawskiej. Dawna siedziba PKO BP zmieni się w miejsce pełne rozrywki i gastronomii
Kino Fala w Giżycku - jaki los czeka ten budynek? Mozaiki z PRL-u robią ogromne wrażenie!
Wodny i naturalny plac zabaw w Parku Jaworek w Tychach. To projekt pracowni RS+ Robert Skitek
Obserwatorium na Śnieżce: architektoniczny szczyt Polski
Przedwojenny basen termalno-solankowy w Ciechocinku przejdzie rewitalizację? Nazywano go „Małym Adriatykiem”