Termy Warmińskie. Wodny relaks w ceglanej oprawie
Termy Warmińskie to ośrodek SPA, którego motywem przewodnim jest bogato występująca w tym rejonie sosna.. Duże wrażenie robi także pomysłowo użyta cegła. Obiekt na zdjęciach uwiecznił Piotr Krajewski.
















W Lidzbarku Warmińskim
Główną ideą projektu było zaproponowanie optymalnego zespołu obiektów Term, harmonijnie wkomponowanych w otoczenie. W projekcie położono nacisk na „atmosferę” obiektu i układ funkcjonalny dostosowany do wszystkich grup wiekowych użytkowników.
Bryła budynku podzielona została na elementy dostosowane rozmiarem i skalą do potrzeb znajdujących się w nich stref funkcjonalnych. Całości założenia wykorzystuje urok terenów otaczających poprzez przeszklenia i „otwarcia” poszczególnych brył obiektu.
Nie tylko baseny
Wewnątrz zaproponowano podział na „komnaty” w których wykorzystano elementy wykończeniowe charakterystyczne dla terenów Warmii i Mazur. Wejście główne do obiektu stanowi szklany łącznik, w którym znajduje się hall wejściowy, dzielący obiekt na część główną basenową - termy aktywnej i rekreacyjnej oraz cześć konferencyjną wraz z restauracją.
Z holu wejściowego zaprojektowano łącznik, który łączy budynek główny Term z częścią hotelową. Cześć hotelową zaprojektowano w postaci domków szeregowych zlokalizowanych tarasowo z wykorzystaniem naturalnego spadku terenu.
W skład części konferencyjnej wchodzą administracja oraz sale konferencyjne znajdujące się na poziomie +1. W części konferencyjnej zlokalizowano, szatnie, shopping-mall, toalety, bar-caffe i restaurację z zapleczem kuchennym. W poziomie -1 zaprojektowano salę klubowa z barem, kręgielnią i dyskoteką. W poziomie -1 ponadto przewidziano lokalizację parkingu na 33 miejsca postojowe oraz strefy socjalnej dla pracowników oraz pomieszczeń technologicznych.
- Więcej o:
Dom Turysty w Augustowie. Zapomniana perła modernizmu projektu Macieja Nowickiego
Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu. Modernizm nad samym morzem
Nowy budynek TR Warszawa na Placu Defilad. Rusza budowa
Cukrownia w Pruszczu Gdańskim zyska drugie życie. To jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w historii Pomorza
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie