Dinette we wrocławskiej Renomie projektu BUCK STUDIO
Restauracja Dinette, należąca do docenianej w prestiżowych rankingach kulinarnych wrocławskiej sieci lokali Dinette, już funkcjonuje w Renomie. Lokal w nowej odsłonie to klimatyczne miejsce spotkań, inspirowane stylem art deco i architekturą modernistyczną, wpisujące się idealnie w charakter ikonicznego budynku Wrocławia.
Dinette to największa restauracja z trzech działających we Wrocławiu lokali marki, z najbardziej rozbudowaną całodzienną ofertą kulinarną i kartą win. Restauracja ta, o łącznej powierzchni 500 mkw, jest jednym z wyróżników oferty restauracyjnej Renomy. Wrocławianom doskonale znane są jej swobodna atmosfera nieformalnej jadalni, autorskie menu, bogaty wybór dań zarówno rano jak i wieczorem, oraz inspirowane wzornictwem lat 50. wnętrza.
Autorem aranżacji wnętrz Dinette w Renomie jest pracownia BUCK STUDIO, odpowiedzialna za wystrój wszystkich lokali marki. Najnowszy projekt w subtelny sposób nawiązuje do historycznej architektury Renomy. Odwiedzający z pewnością docenią doskonale im znany podział na strefę kawiarnianą i restauracyjną, niemniej dzięki nowej koncepcji i doborowi luksusowych elementów wykończenia Dinette zmieniła nieco dotychczasowy charakter, zyskując bardziej uniwersalne, dzienno-wieczorne oblicze.
Ciemniejszy odcień drewna, stal nierdzewna, ciężkie zasłony, szlachetne kamienie powodują, że wystrój stał się bardziej elegancki, dzięki czemu atmosfera sprzyja zarówno wypiciu porannej kawy, jak również zachęca do wieczornych kolacji przy winie. Dobór umeblowania i oświetlenia oraz elementów wystroju w postaci jasnożółtych firanek oraz detali wykończenia powoduje, że charakter Dinette wciąż pozostał bezpretensjonalny i niezobowiązujący. Całość spaja charakterystyczna dla Dinette posadzka w postaci czarno-białej mozaiki, uzupełniona tym razem kolorystycznymi plamami z jasnożółtej, zielonej i czarnej płytki
Długi drewniano-stalowy bar, wraz z nadwieszoną strukturą z typowych dla Dinette paneli z zielonego szkła, otacza otwartą kuchnię. Dzięki widocznej pracy kucharzy, jest to ożywiona przestrzeń z widokiem na biegnącą wzdłuż okien ulicę Świdnicką. Architekci zadbali też o przytulną strefę chillout, idealną na prywatne spotkania z przyjaciółmi i relaks. Jest to możliwe dzięki wygodnym, otoczonym drewnem półokrągłym lożom na podwyższeniu. Ten układ podąża za łukiem fasady Renomy, tworząc strefę restauracyjną tuż przy oknach od strony Placu Kościuszki.
Spektakularne południowe witryny, a w sezonie letnim także zaprojektowany w detalach ogródek, umożliwiają gościom cieszenie się posiłkami w wykwintnym miejskim otoczeniu, wzorem najlepszych restauracji zlokalizowanych w centrach innych europejskich metropolii.
- Więcej o:
Strefa restauracyjna PEDET we wrocławskiej Renomie w finale World Architecture Festival 2024
Żyjnia od BUCK.STUDIO - miejskie sanatorium we Wrocławiu zaczyna nowy sezon
Restauracja Opasły Tom od BUCK.STUDIO - kolory, płaszczyzny i faktury
Wrocław: W Renomie powstała nowoczesna rowerownia
Poznań: kolejny etap inwestycji Wieża Jeżyce. Architekci z Maarte zaprojektowali siedmiokondygnacyjny obiekt,
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie otwarte
Warszawa: Skyliner II - fundamenty już gotowe [WIEŚCI Z BUDOWY]
Rezydencja Rytmiczna. Najnowsza realizacja projektu pracowni Exterio