Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocław: W Renomie powstała nowoczesna rowerownia

Mat. prasowe

We wrocławskiej Renomie powstała profesjonalna i nowoczesna rowerownia o powierzchni ok. 240 mkw. na ponad 100 jednośladów. Projekt został zrealizowany przez dział Workplaces w Globalworth Poland i jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie najemców na infrastrukturę rowerową.

Rowerownia w Renomie
Rowerownia w Renomie
Fot. ma. prasowe

Otwarta 15 maja 2024 roku rowerownia w Renomie jest jedną z największych w stolicy Dolnego Śląska. Zlokalizowana na poziomie -1, podzielona jest na dwa moduły. Łącznie na terenie nieruchomości znajduje się blisko 330 stojaków rowerowych. Pierwszy to magazyn z ponad 100 miejscami dla jednośladów,  nowoczesnymi stojakami na rowery: podnośniki typu BikeUP,  do rowerów górskich Velopa Up i  OutDoor, jak i tradycyjnych. Drugi moduł to profesjonalna szatnia w pełni dostosowana do potrzeb użytkowników. 

W trosce o ich komfort wydzielono tu strefę do naprawy rowerów z szatniami, prysznicami, czy suszarkami do włosów. Kolejnym atutem rowerowni, a zarazem niestandardowym rozwiązaniem dla tego typu powierzchni jest suszarnia do odzieży z wieszakami i akcesoriami do prasowania. Nowo powstała przestrzeń jest wyposażona w monitoring, a rowerzyści mogą dostać się do niej windą lub klatką schodową.

- Wrocław to miasto pełne rowerzystów, a korzystanie z jednośladu jako środka transportu do pracy stało się jednym z najprostszych i często najszybszych sposobów poruszania się. Dzięki otwarciu kompleksowego zaplecza dla rowerzystów, możemy pochwalić się kolejnym udogodnieniem w biurowcu klasy A+, mieszczącym się w niemal 100-letnim budynku. Rowerownia wpisuje się w nasze uniwersalne wartości, takie jak ochrona środowiska, czy zdrowy styl życia. Dzięki takim projektom po raz kolejny udowadniamy, że nasze budynki, to nowoczesne i komfortowe miejsca pracy. Tym bardziej, że Renoma jest też przyjazna środowisku - ma rating WELL Health & Safety 2023 oraz certyfikat "Obiekt bez barier" przyznawany przez Fundację Integracja- komentuje Julie Archambault, Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

Renoma jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Wrocławia i zarazem ikoną modernistycznej architektury. Obiekt otwarto w 1930 r. pod oryginalną nazwą Dom Towarowy Wertheim, a jego projektantem był berliński architekt Hermann Dernburg. Elewacje budynku ozdobiły istniejące do dziś rzeźby głów ludzi z różnych rejonów świata, mające symbolizować nie tylko międzynarodowe pochodzenie oferowanych towarów, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Zniszczony w wyniku działań wojennych Dom Towarowy Wertheim został częściowo odbudowany i otwarty w 1948 r. jako Powszechny Dom Towarowy, a wszystkie jego piętra oddano do użytku dopiero w 1985 r. Wtedy też budynek przyjął swoją obecną nazwę wyłonioną w konkursie przez mieszkańców Wrocławia. 

W 2009 roku Renoma została przebudowana i rozbudowana według projektu wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa. Na niższych kondygnacjach znalazło się ponad 120 sklepów i punktów usługowych, natomiast wyższe piętra zajęły biura oraz część restauracyjna. W 2023 roku zakończyła się kolejna metamorfoza, w wyniku której przywrócono przedwojenną architekturę dziedzińców, wzbogacono ofertę, a także nadano budynkowi nowe funkcje i udogodnienia. Renoma jest jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu.      

    Więcej o:

Skomentuj:

Wrocław: W Renomie powstała nowoczesna rowerownia