Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom na wzniesieniu. Nowoczena bryła RE: HOUSE IN THE ROCK

mat. architektów/red. WG

Ten surowy, nowoczesny dom ma powstać na specyficznej działce ze wzniesieniem. Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt postanowił płynnie wkomponować bryłę w otoczenie. Zobaczcie projekt RE: HOUSE IN THE ROCK.

Dom na wzniesieniu. Nowoczena bryła RE: HOUSE IN THE ROCK. Proj. REFORM Architekt
Dom na wzniesieniu. Nowoczena bryła RE: HOUSE IN THE ROCK. Proj. REFORM Architekt
Mat. REFORM Architekt

Dom na wzniesieniu

RE: HOUSE IN THE ROCK - nowoczesny dom na wzniesieniu w woj. łódzkim, to nowy projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Budynek, o powierzchni 350 m kw. powstać na działce liczącej 3 000 m kw. To specyficzna działka - płaski teren wznosi się do góry. Architekt postanowił wpisać bryłę we wzniesienie.

Zaprojektowany budynek został płynnie wkomponowany w teren, dzięki temu idealnie wpasuje się w otoczenie. Nawet część garażowa znajduje się tuż pod ziemią, aby nie zaburzyć tego wrażenia- mówi Marcin Tomaszewski.

Założeniem architekta było, aby bryła RE: HOUSE IN THE ROCK była surowa i prosta. Chciał by wyglądała naturalnie i nie zaburzała sielskiego krajobrazu otaczającego działkę. Wykorzystano ściany oporowe, należące do podstawowych konstrukcji inżynierskich.

Zobacz także: Nowoczesny dom na zboczu skarpy w Płocku>>

Nowoczesny dom wkomponowany we wzniesienie

Budynek płynnie wkomponowano we wzniesienie. Będzie on składał się z tradycyjnego szkieletu, a przy budowie mają zostać użyte jedynie sprawdzone, klasyczne materiały. W projekcie zostaną wykorzystane płyty betonowe architektoniczne, o wymiarze 1,5 m na 1,5 m, wykonane na zamówienie. Kolejne materiały to: szkło, alucobond, czyli płyta kompozytowa  składającą się z dwóch zewnętrznych blach aluminiowych, wypełnionych rdzeniem mineralnym (co ma zagwarantować trwałą konstrukcję domu) oraz płyty betonowe na podjeździe. W budynku pojawią się wszystkie rozwiązania energooszczędne, będące też cechą rozpoznawczą każdego projektu pracowni REFORM Architekt.

Przewidywana data realizacji RE: HOUSE IN THE ROCK to maj 2021 roku.

Zobacz także: Dom na Warmii - Green Line. Jest nowoczesny i wpisany w kontekst miejsca>>

Skomentuj:

Dom na wzniesieniu. Nowoczena bryła RE: HOUSE IN THE ROCK