ECLIPSE PROJECT - połączenie formy i faktury
Leśne otoczenie tego domu powoduje, że cień tworzy wzory na elewacji.

Architekt Marcin Tomaszewski lubi projektować domy, które sprawiają wrażenie, jakby były w ruchu. W tym celu wykorzystuje otoczenie - i nawet jego mankamenty przekuwa w atuty.
- Korzystamy z tego, co mamy, dostosowujemy się do tego, jakie warunki stworzyła nam natura. Jednym słowem, mimo że teren jest mocno zadrzewiony – niczego nie wycinamy - mówi Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt.
W przypadku tego projektu głównym "bohaterem" został cień rzucany przez drzewa wokół domu.
- Nietuzinkowość formy, eteryczność półcieni oraz misterność zmierzchu zainspirowały mnie do stworzenia ECLIPSE PROJECT. Ten dom to wyjątkowe połączenie form i faktur, kształtów i zarysów, na co dzień spowitych cieniem - mówi Marcin Tomaszewski. - Efekt podbija fasada domu – może się wydawać, że płyty (materiał Equitone) są wielokolorowe, ale zastosowałem grę światła. Wykorzystałem możliwości, jakie daje mi ten materiał. Pocięliśmy go na trójkąty, następnie ułożyliśmy w zróżnicowany sposób. Efekt 3D odzwierciedla dynamiczną grę światła i cienia. Dokładnie o taki odbiór mi chodziło.
Na parterze zaprojektowano strefę dzienną, a na piętrze prywatną - z pokojami dla dzieci i gabinetem do pracy dla właścicieli domu. Leśne otoczenie "wchodzi" do środka za sprawą licznych przeszkleń.
Powierzchnia domu to 291 m kw.
Realizacja jest planowana na 2024 rok.










- Więcej o:
Przedszkole w technologii modułowej w Potęgowie
Restauracja DOCK 19 by Mateusz Gessler w Warszawie
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Neuroróżnorodność w miejscu pracy
Osiedla mieszkaniowe zaprojektowane przez Medusa Group
Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej otworzy się już 28 września!
„Szaszłykarnia HolyWood" w Zielonej Górze projektu Mindful Architekci
Domki w Wetlinie - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI