Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel PURO, P4 i nowa siedziba TDT - trzy projekty JEMS Architekci nominowane do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy

Mat. prasowe/red. WG

Aż trzy realizacje warszawskiej pracowni JEMS Architekci, zostały nominowane do tegorocznej Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy. Co warto wiedzieć o tych obiektach?

PURO Warszawa. Proj. JEMS Architekci
PURO Warszawa. Proj. JEMS Architekci
Fot. Juliusz Sokołowski

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m. st. Warszawy to organizowany od 6 lat konkurs mający na celu wyróżnienie najciekawszych realizacji architektonicznych, powstałych w Warszawie w minionym roku. W tegorocznej edycji, wśród nominowanych projektów znalazły się trzy realizacje uznanej warszawskiej pracowni JEMS Architekci: Hotel PURO, Kompleks P4 oraz siedziba Transportowego Dozoru Technicznego.

P4. Proj. JEMS Architekci
P4. Proj. JEMS Architekci
Fot. Julisz Sokołowski

Kompleks P4. Nominacja w kategorii Architektura komercyjna

Kompleks P4 zlokalizowany jest na Służewcu Przemysłowym. Składa się z czterech budynków. Jedna z części mieści czterogwiazdkowy hotel Vienna House Mokotów Warsaw, który tworzy pierzeję ulicy Postępu.

Bryły budynków usytuowanych w głębi mają formę o układzie tarasowym, kaskadowo obniżając się ku ziemi. Tarasy dały możliwość wprowadzenia w tkankę miejską dodatkowej zieleni.

Wyrazistymi elementami budynków, nadającymi im charakter są słupy w kształcie litery V i masywne podciągi. Konstrukcja opierająca się na systemie żelbetowych ram, odwołuje się do industrialnej przeszłości

PURO Warszawa. Proj. JEMS Architekci
PURO Warszawa. Proj. JEMS Architekci
Fot. Juliusz Sokołowski

Hotel PURO. Nominacja w kategorii Architektura komercyjna

Hotel PURO Warszawa położony jest w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Widok, która łączy rejon tzw. Strony Wschodniej, będącej handlowym centrum miasta z uczęszczaną strefą turystyczną, rejonem ulicy Chmielnej.

Płaszczyznowa elewacja frontowa hotelu, o jasnym, mleczno-białym kolorze z dużymi przeszkleniami, celowo pozbawiona jest światłocieni. Widoczna jest przede wszystkim od strony północnej, grając głównie rysunkiem i wyrazistymi rytmami podziałów fasadowych paneli. Przeszklony parter prezentuje przechodniom wnętrza hallu, restauracji i baru.

Ośmiokondygnacyjny budynek, mieści 148 pokoi, restaurację, bar i sale konferencyjne. Na ostatnim piętrze znajduje się taras, z którego rozpościera się widok na centrum Warszawy i Pałac Kultury, z nieznanej dotąd perspektywy.

TDT. Proj. JEMS Architekci
TDT. Proj. JEMS Architekci
Fot. Julisz Sokołowski

Siedziba Transportowego Dozoru Technicznego. Nominacja w kategorii Obiekty użyteczności publicznej

Nowa siedziba Transportowego Dozoru Technicznego zlokalizowana na osi ulicy Puławskiej to 19-piętrowy wieżowiec, który współgra z architekturą starego Mokotowa.

Budynek składa się z kilku, połączonych ze sobą brył obleczonych jasnoszarą, trójwymiarową, fasadą. Ze względu na swoją wysokość i umiejscowienie budynek widać z dalekich perspektyw ul. Puławskiej. Niższa częśćbudynku ma stanowić zaczątek planowanej zabudowy pierzejowej.

Elewacje budynku zostały wykonane z prefabrykatów betonowych o kształcie odwróconej litery „L”, które tworzą regularny wzór z układem pionowych i dość wąskich okien z glifami. Zastosowane rozwiązania architektoniczne ułatwiają oszczędzanie energii.

---

Wszystkie nominowane budynki do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy zobaczycie tutaj>>

Głosowanie trwa do 11 października. Swój głos możecie oddać tu>>

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel PURO, P4 i nowa siedziba TDT - trzy projekty JEMS Architekci nominowane do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy