Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Hotel The Bridge na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Bryłę zaprojektowali Forum Architekci. Wnętrza to dzieło Medusa Group

Redakcja Pressland/WG
Hotel The Bridge we Wrocławiu - Fot. mat. prasowe

Nowoczesna bryła wpisująca się w historyczną zabudowę i oryginalne, wysmakowane wnętrza - tak krótko można opisać otwarty niedawno pięciogwiazdkowy hotel The Bridge na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu.

Budowa pięciogwiazdkowego hotelu na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu rozpoczęła się w 2017 roku. To największa, ekskluzywna inwestycja hotelowa w mieście zrealizowana w ostatnich latach.  Właścicielem hotelu jest firma Tacit Investment (należą do niej m.in. takie obiekty jak warszawska Akademeia High School czy wieżowiec Cosmopolitan).

 

W historycznej części Wrocławia stworzyliśmy niepowtarzalne miejsce, które oferuje nie tylko 5-gwiazdkowy standard, ale opowiada swoim gościom interesującą historię, dostarcza niezapomnianych wrażeń, dzięki którym będą chcieli do niego wracać

mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, właściciela hotelu.

Budynek, zaprojektowany przez architektów z pracowni Forum Architekci, wypełnił pustą przestrzeń na historycznym Ostrowie Tumskim. Na działce pod adresem Plac Katedralny 9 przed laty była studencka przychodnia.

Nowoczesna, sześciopiętrowa bryła nie zdominowała otoczenia, ale łagodnie wpisała się w historyczną przestrzeń. Wykorzystano tradycyjnie wypalaną cegłę (to ukłon w stronę gotyckich budowli), beton, metal i szkło. Architekci we współpracy z inwestorem oraz wrocławskim samorządem zrealizowali wspólną, odważną wizję.

Hotel The Bridge we Wrocławiu - Fot. mat. prasowe

Naszym zadaniem było dopisanie kolejnego rozdziału w historii Ostrowa Tumskiego. Zaprojektowaliśmy budynek, który jednoznacznie wskazuje na czas w jakim powstał, chcieliśmy pokazać, że został zbudowany tu i teraz – szukaliśmy więc formy, która nie będzie ukrywać się za historycznym sztafażem. Zależało nam także, aby w odróżnieniu od innych tego typu obiektów, hotel otwierał się na miasto i mieszkańców. Restauracja z wejściem bezpośrednio z placu Katedralnego oraz ogólnodostępny ogród hotelowy, który w przyszłości umożliwi spacer od Katedry do nabrzeża rzeki tą otwartość zapewniają

mówi Michał Goncerzewicz z Forum Architekci.

Pięciogwiazdkowy hotel The Bridge Wroclaw MGallery oferuje 184 pokoje, autorską restaurację Craft oraz część konferencyjną. Na najwyższej kondygnacji hotelu umieszczono strefę spa, wellnes i fitness. Na dachu znajduje się taras widokowy. Z wysokości prawie 25 metrów można podziwiać widok na Katedrę i bulwary nad Odrą. Hotel spełnia wysokie wymagania w zakresie energooszczędności i zużycia wody, a w podziemnym garażu przygotowano 4 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Hotel The Bridge we Wrocławiu - Fot. mat. prasowe

Hotelowe wnętrza są dziełem architektów z pracowni Medusa Group. W pokojach gości witają słynne postaci historyczne związane z miastem. To wizualizacje na ścianach powstałe dzięki partnerstwie z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Ryciny pojawiają się także w salach konferencyjnych i foyer (w którym znalazła się ściana wodna). Jedna z rycin przedstawia most, w miejscu którego, na zasypanej odnodze Odry, stoi teraz The Bridge.

Ruchoma rzeźba na Patio Cosmopolitan. Nowa przestrzeń miejska w Warszawie

Warszawski Cosmopolitan to wieżowiec, który choć powstał stosunkowo niedawno, to już nie sposób wyobrazić sobie śródmieścia Warszawy bez jego smukłej i eleganckiej sylwetki. Poza budynkiem projekt zakładał stworzenie także ogólnodostępnej zadaszonej przestrzeni miejskiej, która będzie naturalnym przedłużeniem Placu Grzybowskiego. Nowy plac został właśnie otwarty, a jedna z jego głównych atrakcji jest ruchoma rzeźba Erana Shakine'a.

Czytaj więcej >>

Dla nas była to niezwykła szansa i duża odpowiedzialność, aby zaprojektować przestrzeń hotelu znajdującego się w tak pięknym miejscu. Obiekt odwołuje się do otaczającej nas ze wszech stron historii, przetworzonej przez wrażliwość współczesnej architektury, cechującej prace naszego studia. Staraliśmy się uniknąć cliché z międzynarodowych magazynów architektonicznych i zaproponować oryginalne oraz odwołujące się do wieloletniej historii i kultury wnętrza. Mamy nadzieję, że doświadczenie z przebywania w tym hotelu będzie nowym i ciekawym przeżyciem dla odwiedzających

mówi Łukasz Zagała z Medusa Group.
Nowoczesne liceum na Wilanowie według projektu medusa group

W tym liceum edukacja plastyczna zaczyna się już od progu. Świetnie skomponowany budynek tworzy przyjazną przestrzeń do nauki. Za projekt odpowiada medusa group - pracownia prowadzona przez Przemo Łukasika.

Czytaj więcej >>

Koszt inwestycji wyniósł 150 mln zł. W przyszłym roku W przyszłym roku Tacit Investment, właściciel The Bridge, otworzy pierwszy w tej części Europy Nobu Hotel Warsaw, sygnowany przez Roberta De Niro i jego wspólników.

Hotel The Bridge we Wrocławiu - Fot. mat. prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Poznań: Skarbiec przy Placu Wolności 15. Apartamenty w dawnym gmachu Banku Wschodniego
W Poznaniu powstaje apartamentowiec Aura projektu Roberta Koniecznego. Elewację pokryje 140 tysięcy roślin
Maszt w Konstatynowie przez 17 lat był najwyższym obiektem na świecie. Runął w 1991 roku

Polecane

Hotel Mercure Budapest Buda przeszedł metamorfozę. Nowe wnętrza zaprojektowała polska pracownia
Hotel na norweskim klifie z basenem zawieszonym nad urwiskiem
Apartamenty w hotelu Sofitel Warsaw Victoria przeszły metamorfozę. Jak wygląda teraz Apartament Prezydencki?

Skomentuj:

Hotel The Bridge na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Bryłę zaprojektowali Forum Architekci. Wnętrza to dzieło Medusa Group

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej