Karim Rashid zaprojektował kolekcję Sakred dla KROSNO D'SIGN. Szkło od poety plastiku
Karim Rashid, jeden z najbardziej wyrazistych projektantów, stworzył dla debiutującej marki KROSNO D'SIGN kolekcję Sakred. W rolach głównych cylinder i stożek.
KROSNO D'SIGN jest nową marką stworzoną przez hutę szkła – KROSNO Glass S.A. Do tworzenia autorskich linii obiektów użytkowych, firma chce zapraszać największych światowych projektantów. Pierwszą kolekcję szklanych naczyń zaprojektował Karim Rashid, nazwany w przez magazyn Time "poetą plastiku".
Kraim Rashid urodził się w w Kairze w rodzinie egipsko-angielskiej, wychował w Kanadzie, a obecnie rezyduje najczęściej w Nowym Jorku. Ma własny rozpoznawalny styl, pełen zdecydowanych kolorów, geometrycznych kształtów i obłych form, który potrafi przekuć w komercyjny sukces. Współpracował z wieloma markami na całym świecie (np. Alessi, Kenzo, Nike, Veuve Clicquot, Armani, Samsung czy Gorenje). Projektował meble, buty, zegarki, butelki, lampy, opakowania perfum a nawet budynki. Teraz przyszła kolej na współpracę z polską marką KROSNO D'SIGN.
Kolekcja zaprojektowana przez Karima Rashida, wyprodukowana przez KROSNO Glass S.A. nawiązuje do założeń świętej geometrii, myśli, której źródła sięgają starożytności i którą w ogromnym skrócie można określić jako próbę odnalezienia klucza do zrozumienia budowy wszechświata. W myśl założeń systemu matrycę stworzenia można sprowadzić do wzorów formowanych z okręgu, linii i trójkąta. I to na nich ufundował swoją autorską linię naczyń.
Sakred to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty. Różnorodne połączenia tych kolorowych form dodają codzienności stabilności i… metafizyki
Pierwsza kolekcja KROSNO D'SIGN to kilkanaście przedmiotów wykonanych ze szkła barwionego w masie, występujących w czterech odcieniach: bursztynu, ametystu, zieleni oraz szaroniebieskiego. Projektant nadał naczyniom lekkie, nowoczesne formy, w których zabawił się w szukanie idealnych połączeń i proporcji między elementami statycznymi (walcami) i dynamicznymi (stożkami). Dodatkowo wprowadził do niektórych wzorów charakterystyczny, geometryczny szlif. W kolekcji znajdziemy m.in. szklanki, kieliszki do wina i koktajli, karafki, wazony, patery oraz misy i świeczniki w różnych rozmiarach.
Czy Karim Rashid - "poeta plastiku" poradził sobie z delikatnym szkłem? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii
- Więcej o:
Trans:Forming Design From Poland - 10 polskich firm meblarskich po raz pierwszy podjęło współpracę z projektantami. Powstały świetne kolekcje!
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym
BIM - wykorzystanie w praktyce