Karim Rashid zaprojektował kolekcję Sakred dla KROSNO D'SIGN. Szkło od poety plastiku
Karim Rashid, jeden z najbardziej wyrazistych projektantów, stworzył dla debiutującej marki KROSNO D'SIGN kolekcję Sakred. W rolach głównych cylinder i stożek.

KROSNO D'SIGN jest nową marką stworzoną przez hutę szkła – KROSNO Glass S.A. Do tworzenia autorskich linii obiektów użytkowych, firma chce zapraszać największych światowych projektantów. Pierwszą kolekcję szklanych naczyń zaprojektował Karim Rashid, nazwany w przez magazyn Time "poetą plastiku".
Kraim Rashid urodził się w w Kairze w rodzinie egipsko-angielskiej, wychował w Kanadzie, a obecnie rezyduje najczęściej w Nowym Jorku. Ma własny rozpoznawalny styl, pełen zdecydowanych kolorów, geometrycznych kształtów i obłych form, który potrafi przekuć w komercyjny sukces. Współpracował z wieloma markami na całym świecie (np. Alessi, Kenzo, Nike, Veuve Clicquot, Armani, Samsung czy Gorenje). Projektował meble, buty, zegarki, butelki, lampy, opakowania perfum a nawet budynki. Teraz przyszła kolej na współpracę z polską marką KROSNO D'SIGN.

Kolekcja zaprojektowana przez Karima Rashida, wyprodukowana przez KROSNO Glass S.A. nawiązuje do założeń świętej geometrii, myśli, której źródła sięgają starożytności i którą w ogromnym skrócie można określić jako próbę odnalezienia klucza do zrozumienia budowy wszechświata. W myśl założeń systemu matrycę stworzenia można sprowadzić do wzorów formowanych z okręgu, linii i trójkąta. I to na nich ufundował swoją autorską linię naczyń.
Sakred to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty. Różnorodne połączenia tych kolorowych form dodają codzienności stabilności i… metafizyki









Pierwsza kolekcja KROSNO D'SIGN to kilkanaście przedmiotów wykonanych ze szkła barwionego w masie, występujących w czterech odcieniach: bursztynu, ametystu, zieleni oraz szaroniebieskiego. Projektant nadał naczyniom lekkie, nowoczesne formy, w których zabawił się w szukanie idealnych połączeń i proporcji między elementami statycznymi (walcami) i dynamicznymi (stożkami). Dodatkowo wprowadził do niektórych wzorów charakterystyczny, geometryczny szlif. W kolekcji znajdziemy m.in. szklanki, kieliszki do wina i koktajli, karafki, wazony, patery oraz misy i świeczniki w różnych rozmiarach.
Czy Karim Rashid - "poeta plastiku" poradził sobie z delikatnym szkłem? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii
- Więcej o:
Trans:Forming Design From Poland - 10 polskich firm meblarskich po raz pierwszy podjęło współpracę z projektantami. Powstały świetne kolekcje!
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym
BIM - wykorzystanie w praktyce
Systemy fotowoltaiczne – jak stworzyć domową elektrownię?
Triglav od Zieta Studio. Świecznik inspirowany gotyckimi katedrami
Architekci po raz trzeci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytuj projekt przebudowy domu lub rearanżacji mieszkania
Rusza pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021