Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Karim Rashid zaprojektował kolekcję Sakred dla KROSNO D'SIGN. Szkło od poety plastiku

Redakcja Pressland/WG

Karim Rashid, jeden z najbardziej wyrazistych projektantów, stworzył dla debiutującej marki KROSNO D'SIGN kolekcję Sakred. W rolach głównych cylinder i stożek.

Kolekcja Sacred od KROSNO D'SIGN. Proj. Karim Rashid
Kolekcja Sacred od KROSNO D'SIGN. Proj. Karim Rashid
Fot. Tomek Albin

KROSNO D'SIGN jest nową marką stworzoną przez hutę szkła – KROSNO Glass S.A. Do tworzenia autorskich linii obiektów użytkowych, firma chce zapraszać największych światowych projektantów. Pierwszą kolekcję szklanych naczyń zaprojektował Karim Rashid, nazwany w przez magazyn Time "poetą plastiku".

Kraim Rashid urodził się w w Kairze w rodzinie egipsko-angielskiej, wychował w Kanadzie, a obecnie rezyduje najczęściej w Nowym Jorku. Ma własny rozpoznawalny styl, pełen zdecydowanych kolorów, geometrycznych kształtów i obłych form, który potrafi przekuć w komercyjny sukces. Współpracował z wieloma markami na całym świecie (np. Alessi, Kenzo, Nike, Veuve Clicquot, Armani, Samsung czy Gorenje). Projektował meble, buty, zegarki, butelki, lampy, opakowania perfum a nawet budynki. Teraz przyszła kolej na współpracę z polską marką KROSNO D'SIGN.

Kolekcja Sacred od KROSNO D'SIGN. Proj. Karim Rashid
Kolekcja Sacred od KROSNO D'SIGN. Proj. Karim Rashid
Fot. Tomek Albin

Kolekcja zaprojektowana przez Karima Rashida, wyprodukowana przez KROSNO Glass S.A. nawiązuje do założeń świętej geometrii, myśli, której źródła sięgają starożytności i którą w ogromnym skrócie można określić jako próbę odnalezienia klucza do zrozumienia budowy wszechświata. W myśl założeń systemu matrycę stworzenia można sprowadzić do wzorów formowanych z okręgu, linii i trójkąta. I to na nich ufundował swoją autorską linię naczyń.

Sakred to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty. Różnorodne połączenia tych kolorowych form dodają codzienności stabilności i… metafizyki

mówi Karim Rashid.

Pierwsza kolekcja KROSNO D'SIGN to kilkanaście przedmiotów wykonanych ze szkła barwionego w masie, występujących w czterech odcieniach: bursztynu, ametystu, zieleni oraz szaroniebieskiego. Projektant nadał naczyniom lekkie, nowoczesne formy, w których zabawił się w szukanie idealnych połączeń i proporcji między elementami statycznymi (walcami) i dynamicznymi (stożkami). Dodatkowo wprowadził do niektórych wzorów charakterystyczny, geometryczny szlif. W kolekcji znajdziemy m.in. szklanki, kieliszki do wina i koktajli, karafki, wazony, patery oraz misy i świeczniki w różnych rozmiarach.
Czy Karim Rashid - "poeta plastiku" poradził sobie z delikatnym szkłem? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii

    Więcej o:

Skomentuj:

Karim Rashid zaprojektował kolekcję Sakred dla KROSNO D'SIGN. Szkło od poety plastiku