Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klinkierowy, mieszkalny monolit. T DOM w warszawskim Wawrze

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

Na warszawskim Wawrze powstaje nietypowy budynek w zabudowie szeregowej. T DOM autorstwa Paweł Lis Architekci ma wyrazistą, prostą monolityczną formę.

T DOM. Proj. Paweł Lis Architekci
T DOM. Proj. Paweł Lis Architekci
Wiz. studio MARJORAM

Czy szeregowce muszą być nudne? Zdecydowanie nie! Udowadnia to nowy projekt pracowni Paweł Lis Architekci. DOM T to surowa, dwukondygnacyjna bryła zaprojektowana na długiej działce przy ulicy Mrówczej w warszawskim Wawrze. Kryje w sobie 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej. Elewacja od strony ulicy wpisana jest w kształt litery T.

Nie wyodrębniając poszczególnych lokali w bryle, architekt stworzył jednorodny prostopadłościenny monolit. To on spoczywając na czterech sześcianach garaży definiuje nietypową architekturę całego założenia.

 

Każdy z dwupoziomowych lokali o powierzchni ponad 150 m2 ma w parterze wysokość 3 m. Mieści się tam strefa dzienna z jadalnią i otwartą kuchnią. Całkowicie przeszklona ściana od strony południowej zapewnia dostęp do ogródka z tarasem.

Na piętrze znajdują się trzy bądź cztery pokoje i dwie łazienki.

Wszystkie okna zostały zaprojektowane w pakiecie trzyszybowym w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich została zaopatrzona w system przesuwny typu HS.

Dom dla W w Warszawie. Proj. MFRMGR ARCHITEKCI

W bocznych elewacjach budynków zaprojektowano charakterystyczne niewielkie balkony. Nad tarasami w parterze znajdują się drewniane pergole. Elewacje wykończono układaną w pionie płytką klinkierową i grafitowymi płytami z alucobondu. Strefa wejścia została podkreślona przez fornirowane drzwi i szklane zadaszenie.  Miejsca parkingowe zlokalizowane są w garażach i pod nadwieszeniem piętra budynku.

Architekturę budynku cechuje wyrazista forma, prostota i umiar.

T Dom. Proj. Paweł Lis Architekci
T Dom. Proj. Paweł Lis Architekci
Wiz. studio MARJORAM

---

T DOM

FUNKCJA: 4 segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej

LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 153m2

POWIERZCHNIA DZIAŁKI: 1282 m2

PROJEKT: 2018/2019. W trakcie realizacji

INWESTOR: D3M INVESTMENT

AUTOR: mgr arch. Paweł Lis; współpraca: mgr arch. Łukasz Ługowski

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

WIZUALIZACJE: MARJORAM

Skomentuj:

Klinkierowy, mieszkalny monolit. T DOM w warszawskim Wawrze