Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kokosek we Wrocławiu. Wyjątkowy sklep dla dzieci od projektantów z pracowni mode:lina

Mat. prasowe/red. WG

Sklep Kokosek we Wrocławiu to nowa realizacja architektów z poznańskiej pracowni mode:lina. Powstało kolorowe, lekkie wnętrze pełne produktów dla najmłodszych

Kokosek we Wrocławiu. Proj. mode:lina
Kokosek we Wrocławiu. Proj. mode:lina
Fot. Patryk Lewiński

Kokosek to sklep z produktami dla dzieci. Można tu skompletować wyprawkę i znaleźć mebelki do pokoju dziecięcego. Dostępne są tu również wysokiej jakości produkty poświęcone mamom oraz ich potrzebom.

Lokal, przy ulicyDyrekcyjnej 3 w samym centrum Wrocławia, nie należał do najłatwiejszych. Wszystko przez nieforemny kształt i trzy słupy stojące po środku pomieszczenia.  Architekci z pracowni mode:lina sprytnie wykorzystali ten problematyczny element. Udało się kreatywnie podzielić przestrzeń, zapewniając tym samym dość półek zdolnych pomieścić niezliczoną ilość ekologicznych przytulanek, naturalnych kosmetyków, zabawek oraz ręcznie wykonanych rattanowych mebelków.

Zobacz także: Mode:lina zaprojektowała burgerownię w Poznaniu. 300 kanalizacyjnych rur PCV na ścianach i sufitach>>

Aby przestrzeń sklepu była jak najbardziej przyjazna zarówno dla tych starszych, jak i najmłodszych klientów, większość mebli przybrała obłe, organiczne kształty. W centralnej część aranżacji powstał swego rodzaju arkadowy labirynt, który pozwala na płynne przetestowanie wybranych wózków, których pełna gama została wyeksponowana na dużym, regularnym regale na tylnej ścianie lokalu. W centralnej części obłość jest też zaakcentowana na posadzce w postaci pantofelkowatej wyspy wykonanej z terrazzo.

Zobacz także: Restauracja w budynku Concordia Design Wrocław. Wnętrza zaprojektowała mode:lina>>

Kokosek we Wrocławiu. Proj. mode:lina
Kokosek we Wrocławiu. Proj. mode:lina
Mat. mode:lina

Sklep Kokosek to kolorowe, ale zarazem bardzo lekkie wnętrze. Pudrowe kolory ścian oraz mebli nawiązują bezpośrednio do zawadiackiej identyfkacji zaprojektowanej przez duet Lange&Lange. Niebagatelne kolory uzupełniają neutralna betonowa posadzka, jasny naturalny fornir z miedzianymi detalami oraz biały sufit wzbogacony panelami w kształcie chmurek. Podłużne podesty przy okazałych witrynach stanowią naturalną scenę dla zmieniającej się sezonowo ekspozycji oraz dekoracji zaprojektowanych przez grupę projektową Dodoplan.

Projekt wnętrza sklepu Kokosek to odpowiedź projektantów nie tylko na marzenia Inwestorów o stworzeniu najlepszego sklepu dziecięcego w Polsce, ale także na bardzo wysoki poziom wzornictwa starannie wyselekcjonowanych produktów będących w jego ofercie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kokosek we Wrocławiu. Wyjątkowy sklep dla dzieci od projektantów z pracowni mode:lina