Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolekcja IKEA i LEGO - nowe rozwiązanie do przechowywania i zabawy. Katapulta dla wyobraźni

Mat. prasowe/red. WG

Co powstanie z połączenia sił meblowego giganta i najsłynniejszej na świecie firmy produkującej klocki? Oto BYGGLEK, wspólna kolekcja IKEA i LEGO, czyli kreatywne rozwiązanie do przechowywania i zabawy

Klocki duńskiej marki LEGO to prawdziwy fenomen. System łączenia klocków (wypustki i odpowiadające im gniazda, pozwalające na uzyskiwanie wielu kombinacji połączeń) opatentowany został w 1958 roku. Nawet dziś, w dobie smartfonów, wznoszenie budowli z maleńkich plastikowych klocków jest świetną zabawą nie tylko dla najmłodszych. Przede wszystkim to zabawa, która pobudza kreatywność.

Nazwa LEGO to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt” (baw się dobrze). Dzieciaki bawią się świetnie, ale sprzątanie porozrzucanych po całym domu klocków już takie zabawne nie jest.

Gigant meblowy IKEA i Grupa LEGO postanowiły połączyć siły, tworząc kolekcję BYGGLEK. To genialne w swojej prostocie rozwiązanie do przechowywania, które samo w sobie może być elementem zabawy.

BYGGLEK to nie tylko pojemniki do których można schować klocki. Wykonane z charakterystycznego dla LEGO materiału, mogą być elementem całej budowli. Można nadbudowywać klocki na pokrywce, żeby wyeksponować swoje dzieło, a także układać je z boku, czy w środku pojemnika. Wykreowany świat łatwo przechowamy na później, bez zbędnego bałaganu. A kiedy postanowimy wrócić do zabawy, będziemy mogli kontynuować przygodę dokładnie tam, gdzie ją skończyliśmy.

Zobacz także: Parking w Billund. Fasadę pokryto panelami inspirowanymi ulicami z Lego City>>

W Grupie LEGO mamy wiele wspaniałych modeli, a niektóre z nich są bardzo złożone. Podczas pracy nad BYGGLEK, chcieliśmy stworzyć coś prostego i intuicyjnego, coś czym można się bawić od momentu otwarcia opakowania, coś odpowiedniego zarówno dla pięciolatka, jak i dla mamy lub taty. Nie ma żadnych załączonych instrukcji. Pojemnik może być domem, basenem lub stadionem. Nie ma dobrych ani złych rozwiązań.

mówi Rasmus Buch Løgstrup, kierownik projektu w Grupie LEGO w dziale Licencjonowania i Rozszerzania Kolekcji
BYGGLEK - kolekcja IKEA i LEGO
BYGGLEK - kolekcja IKEA i LEGO
Mat. prasowe IKEA

Kolekcja BYGGLEK składa się z pojemników w czterech różnych rozmiarach oraz zestawu klocków składającego się z 201 elementów. Pokrywa pudełka została dodatkowo wyposażona w wypustki, które pasują do dowolnych istniejących już klocków firmy LEGO.

Kolekcja dostępna będzie od 1 października br. w sklepach IKEA i na IKEA.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolekcja IKEA i LEGO - nowe rozwiązanie do przechowywania i zabawy. Katapulta dla wyobraźni