Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lofty na Pompach - ruszają prace nad rewitalizacją dawnej fabryki pomp w Lesznie

Mat. prasowe/red. WG

Na terenie dawnej fabryki pomp w Lesznie powstaną nie tylko luksusowe apartamenty. Będzie to przestrzeń dla gastronomii, biznesu i usług. Właśnie ruszyły prace.

Lofty na Pompach w Lesznie
Lofty na Pompach w Lesznie
Wiz. mat. inwestora

Fabryka pomp w Lesznie, przy ul. Narutowicza 36, powstała w II połowie XIX wieku. Założył ją żydowski przedsiębiorca Philipp Hannach. Był to wówczas najnowocześniejszy tego typu zakład w zaborze pruskim. Już niedługo poprzemysłowe obiekty zostaną zrewitalizowane - powstaną tu nie tylko tylko apartamenty, ale i biura, restauracje i kawiarnie.

Nad finalną formą koncepcji czuwa Mariusz Popiołek z pracowni ArchiTeka. Projekt rewitalizacji wnętrz przygotował prof. Jan Sikora, prowadzący pracownię Sikora Wnętrza. Już od piątku można umawiać się na indywidualne oprowadzanie po pokazowym loftowym wnętrzu kuźni.

O projekcie i jego wyjątkowym charakterze wypowiedział się projektant jego pomieszczeń, prof. Jan Sikora, prowadzący pracownię Sikora Wnętrza Architektura, uhonorowaną licznymi branżowymi nagrodami, w tym Bryłą Roku i Nagrodą Architektoniczną Polityki:

Fabryka Pomp w Lesznie to niepowtarzalna Inwestycja. Rewitalizacja fabryki, a w jej sercu kuźnia,to wymarzony projekt chyba dla każdego twórcy. Zaproponowaliśmy wnętrza, które nie są powierzchownym podejściem do wnętrz loftowych, ale utrwalają zastaną tkankę: mury, luksfery, nastrój, cegłę. To najbardziej autentyczne przestrzenie loftowe jakie zaprojektowałem.

Przeczytaj także: Miejsce z brudu i kurzu. O rewitalizacji słów kilka [FELIETON]>>

Przedsięwzięcie, które funkcjonuje pod nazwą Lofty na Pompach, zainicjowane i prowadzone jest przez spółkę ICC Real Estate, znaną w Lesznie z realizacji takich jak apartamenty na wynajem przy ul. Więziennej czy mini galeria handlowa Arkadia Leszno, a przede wszystkim z odnowienia kamienicy przy ul. Niepodległości 5, za którą firma odznaczona została tytułem Lidera Rewitalizacji.

Zakończenie inwestycji "Lofty na Pompach" planowane jest na końcówkę 2023 r.

Dawna fabryka pomp w Lesznie
Dawna fabryka pomp w Lesznie
Fot. zdjęcie archiwalne
    Więcej o:

Skomentuj:

Lofty na Pompach - ruszają prace nad rewitalizacją dawnej fabryki pomp w Lesznie