Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fuzja w Łodzi: dobiega końca realizacja pierwszego etapu [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Dobiega końca budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych na terenie Fuzji w Łodzi. Jednocześnie ruszyła sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu. Zaprojektowana przez Medusa Group miastotwórcza inwestycja Echo Investment, łączyć będzie funkcje biurową, mieszkaniową oraz handlowo-usługową

Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Mat. Echo Investment

Fuzja - Łódź

Fuzja w Łodzi, to obok Browarów Warszawskich, jedna z największych inwestycji Echo Investment. Na blisko 8 hektarach przy ul. Tymienieckiego, na ternie dawnej fabryki Karola Scheiblera, trwa rewitalizacja dotychczas zamkniętego fragmentu miasta, który wraz z oddaniem pierwszego fragmentu placu przy Elektrowni latem 2021 r., otworzy się na mieszkańców, pracowników i odwiedzających. To inwestycja typu mixed use. Fuzja łączyć będzie funkcje biurową, mieszkaniową oraz handlowo usługową. Projekt przygotowali architekci z Medusa Group.

Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Mat. Echo Investment

Fuzja - mieszkania

Budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych jest bliska zakończenia. Jeszcze w tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się na teren Fuzji. Niedawno wystartowała sprzedaż mieszkań w trzecim apartamentowcu. Znajdzie się w nim się 237 mieszkań. Wszystkie zostaną wyposażone inteligentny system zarządzania mieszkaniem Echo Smart.

Przyszli lokatorzy narożnego apartamentowca, który realizowany będzie w ramach drugiego etapu mieszkaniowej części Fuzji, będą mogli cieszyć się widokiem z okien na otwarty, rekreacyjny dziedziniec oraz na zielony plac przed Elektrownią. Ponadto będą mogli korzystać z zewnętrznych punktów zasilających, do których można podłączyć m.in. laptopa i pracować komfortowo na świeżym powietrzu. Dziedziniec został zaprojektowany tak, by mała architektura użytkowa spełniała potrzeby różnych grup, a także umożliwiała wspólne spędzanie czasu. Projektanci przewidzieli m.in. wygodne siedziska i miejsca rekreacyjne, stojaki na rowery czy duże donice do indywidualnej uprawy roślin. Co istotne, choć dziedziniec jest otwarty, wciąż gwarantuje poczucie prywatności ze względu na podniesienie terenu o 1,5 m w stosunku do placu przy Elektrowni.

Doświadczenie pandemii wyczuliło dewelopera na kwestie bezpieczeństwa oraz komfortu funkcjonowania w warunkach ograniczenia mobilności. W drugim etapie projektu Echo Investment wprowadziło rozwiązania ograniczające konieczność dotykania rzeczy w przestrzeniach wspólnych: holach, korytarzach czy klatkach schodowych. Dlatego mieszkańcy będą mogli m.in. pobrać na swój smartfon specjalną aplikację, za pomocą której otworzą drzwi wejściowe do budynku oraz bramę garażową, a także zawołają windę, która zawiezie ich na ich piętro. Nie zapomniano również o kreatywnej przestrzeni dla dzieci oraz miejscach dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.

Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Fuzja w Łodzi. Proj. Medusa Group
Mat. Echo Investment

Fuzja - miastotwórcza inwestycja Echo Investment

Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do trzeciego budynku mieszkalnego w Fuzji w drugim kwartale 2022 roku. Docelowo cały projekt będzie składał się z czterech apartamentowców z ponad 600 lokalami, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje – łącznie około 15 tys. mkw. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha. Będą one otwarte nie tylko dla pracowników czy mieszkańców Fuzji, ale będą mogli z nich korzystać wszyscy odwiedzający. Już niedługo oddany zostanie pierwszy fragment placu przy Elektrowni, który stworzy nową przestrzeń spotkań i aktywności społecznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fuzja w Łodzi: dobiega końca realizacja pierwszego etapu [WIEŚCI Z BUDOWY]